Іран не пропонував Україні як державі виплату компенсації за збитий у небі над Тегераном 8 січня 2020 року літак МАУ. Водночас іранська сторона пропонувала виплати родинам загиблих.
Про це у коментарі Суспільному повідомила директорка департаменту міжнародного права МЗС України Оксана Золотарьова, коментуючи заяву іранської сторони про початок виплати компенсацій.
Вона підтвердила, що ще влітку Іран запропонував рідним загиблих компенсації, але Україні як державі такої пропозиції не надходило.
"Україні як державі виплати не пропонувалися. Дійсно пропонувалися компенсації родинам, і це питання кожної родини. Але для держави ключове — не гроші, а цінності та верховенство права...Це питання в справедливості та відповідності дій Ірану нормам міжнародного права. Він зобов’язаний діяти згідно з міжнародним правом не тільки перед Україною, а й перед усім світом", — наголосила Золотарьова.
Тому, за її словами, Україна не відмовиться від претензій до Ірану, "бо це наше суверенне право і право на свій захист у міжнародних інстанціях". Коментуючи відмову Ірану від участі в переговорах у Міжнародній групі з координації допомоги жертвам рейсу літака МАУ, але готовність до двосторонніх переговорів з постраждалими країнами, очільниця департаменту МЗС назвала це "маніпуляціями Ірану з цивілізованим світом".
Раніше влада Ірану заявила, що почала виплачувати компенсації сім'ям загиблих в катастрофі літака МАУ під Тегераном, інформує France24. Віцепрезидент Управління цивільної авіації Ірану Араша Ходаї повідомив, що деяким сім'ям загиблих вже перерахували 150 тисяч, і процес виплат триває.
Що відомо
- У грудні 2021 року Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу літака МАУ, який був збитий над Тегераном, вимагала від Ірану повернутися до переговорів щодо виплат компенсацій родичам загиблих.
- 6 січня в МЗС України повідомили, що Іран відмовився від пропозиції долучитися до переговорів у Міжнародній групі з координації та допомоги жертвам рейсу PS752.
- 7 січня Іран заявив про готовність провести двосторонні переговори з країнами, громадяни яких загинули в катастрофі українського літака МАУ.
- Літак МАУ зазнав катастрофи 8 січня 2020 року незабаром після вильоту з аеропорту Тегерана. Він прямував до Києва. На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, всі вони загинули.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!