"Це ненормально". Етап Кубка світу зі скелетону закінчився скандалом, Україна серед "постраждалих"

"Це ненормально". Етап Кубка світу зі скелетону закінчився скандалом, Україна серед "постраждалих"

Ексклюзивно
"Це ненормально". Етап Кубка світу зі скелетону закінчився скандалом, Україна серед "постраждалих"
AP Photos

Ексклюзивне пояснення Владислава Гераскевича для Суспільне Спорт.

Передостанній етап Кубка світу 2021/22 зі скелетону серед чоловіків, який проходив у німецькому Вінтербергу, завершився скандалом через контраверсійну зміну результатів по ходу змагань. Серед "постраждалих" у цій ситуації опинився також український скелетоніст Владислав Гераскевич, який висловив свою думку про ситуацію одразу після фінішу.

Читайте також: "Ганьба Німеччині". Українець Гераскевич - поза топ-20 на контроверсійному етапі Кубка світу

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт Владислав детальніше пояснив, що саме відбулося і викликало у нього таку реакцію.

Що сталося

Етап Кубка світу зі скелетону складається з двох спроб: у першій змагаються усі атлети, у другу потрапляють топ-20 найкращих. Переможець визначається за сумою обох заїздів серед двадцятки.

Але на етапі у Вінтербергу усе було змінено. Скелетоністи проїхали першу спробу, сформувалася топ-20 найкращих (Гераскевич йшов на 15-му місці). Однак тоді організатори заявили, що результат першої спроби повністю анульований. А гонка пройде у форматі однієї спроби, де змагатимуться знову всі скелетоністи.

Причиною такого рішення став протест збірної Німеччини на неправильне очищення треку від снігу, що вплинуло на виступ спортсменів. Цей протест задовольнили - результати анульовано, усе почалося з нуля.

Інколи змагання зі скелетону проходять в рамках одного заїзду - це трапляється, як правило, через погодні умови. І тоді просто організатори не проводять другої спроби. Але анулювання результатів і повний перезапуск - трапився чи не вперше в історії Кубка світу.

Суспільне Спорт разом з Владиславом Гераскевичем знімає влог про сезон скелетоніста "Формула-1 на льоду": дивіться усі попередні епізоди

Що змінилося в результатах

Переможцем етапу став Мартінс Дукурс, який після "оригінальної першої" спроби йшов другим. На подіумі також опинився німець Аксель Юнгк - він був би 11-м, якби не скасована спроба.

І загалом від скасування спроби у найбільшому виграші опинилися представники збірної Німеччини - друге, четверте та дев'яте місце (замість 8, 11 та 11) - та Республіки Корея - шосте, 11-е, 14-е (замість 10-го, 16-го та поза топ-20).

Владислав Гераскевич у "другій" спробі припустився грубої помилки на старті - втратив швидкість і час, через що фінішував 25-м. Це його найгірший результат у сезоні. Хоча до скасування результатів він йшов 15-м після першої спроби.

Що каже про це рішення збірна України

Владислав Гераскевич одразу після фінішу сказав у камеру, що такі рішення "ганьба для Німеччини". Його тренер та президент федерації бобслею та скелетону України, Михайло Гераскевич, написав, що ця гонка показала "зневагу однієї команди до усього світу".

А в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт Владислав детальніше пояснив свою думку.

"Ми приїхали після першого заїзду на старт, уже підготували усе для другого заїзду. Аж тут збирають якусь зустріч: "Будемо скасовувати результати заїзду". Незрозуміло чому, бо не було чогось екстремального: ситуація була як в Сігулді чи Альтенбергу. Просто німці погано проїхали заїзд, німецька команда подала протест на свій же трек - і продавила це рішення. І міжнародна федерація з радістю його прийняла, скасувала заїзд.

Я йшов після першого заїзду на 15-му місці - на цьому треку для мене непоганий результат. У другому заїзді сталася прикра помилка, ми закінчили не на тому місці, де хотіли. Не знаю, як це рішення могло бути прийняте - усі команди були проти, окрім німців та ще однієї-двох команд. Не знаю, наскільки це фейрплей. Звичайно, ми розуміємо і бачимо, що це ненормально".

Більше про цю ситуацію дивіться в наступному випуску влогу "Формула-1 на льоду", який Суспільне Спорт знімає разом із Владиславом Гераскевичем. Дивіться останній епізод влогу - про найкращий результат в історії українського скелетону.

Що відомо

  • Владислав Гераскевич - 22-річний український скелетоніст, у цьому сезоні показав найкращий результат у кар'єрі - шосте місце.
  • Перед останнім етапом Кубка світу Владислав іде на 18-му місці у загальному заліку - втратив три позиції через зміну результатів.
  • Останній етап Кубка світу 2021/22 відбудеться в швейцарському Сент-Моріці у п'ятницю, 14 січня, о 10:00.

Вибір редакції

На початок