"Ганьба Німеччині". Українець Гераскевич - поза топ-20 на контроверсійному етапі Кубка світу АР

Українець мав фінішувати вище, але результат першого етапу було скасовано.

Український скелетоніст Владислав Гераскевич показав 25-й результат на першому етапі Кубка світу зі скелетону у 2022 році, що відбувся у німецькому Вінтерберзі. 2021-й рік українець Влад Гераскевич закінчив на рекордному для себе шостому місці - він фінішував так високо на етапі Кубка світу в латвійській Сігулді в переддень нового року.

Загалом етап у Вінтерберзі став сьомим у сезоні Кубка світу 2021/22. І вдруге цей етап проходив саме у німецькому місті - перед цим Гераскевич фінішував 19-м у Вінтерберзі.

Формат етапу Кубка світу зі скелетону передбачає дві спроби: у першій змагаються усі учасники, тоді топ-20 найкращих відбираються до другого заїзду.

Гераскевич з завданням-мінімум впорався: фінішував 15-м за підсумками першого заїзду. Хоча на старті Гераскевич показав лише 25-й результат, під час проходження траси він суттєво його покращив і зміг увійти у топ-15 найкращих. А відставання від восьмого місця складало лише 0.1 секунди.

Проте перед стартом другого заїзду стало відомо, що результати першого були анульовані. Німеччина подала протест на погану роботу працівників траси, які недостатньо очищали її від снігу.

Протест було зараховано, внаслідок чого переможець етапу мав визначитися за підсумками лише одного заїзду. Тобто, Гераскевич повинен був знову протистояти усім іншим 28-м спортсменам.

Друга спроба, яка стала знову першою та єдиною, у Гераскевича вийшла невдалою. Ключовим моментом став розгін: під час український скелетоніст ледь не втратив рівновагу і лише завдяки уповільненню ногами втримався на скелетоні, втративши при цьому багато часу.

На фініші час Гераскевича суттєво відрізнявся від першого незарахованого заїзду - програв 1.31 секунди найшвидшому на етапі латвійцю Мартінсу Дукурсу. А після фінішу висловив невдоволення усьому, що відбулося.

"Ганьба Німеччині за це. Це ненормально", - сказав Гераскевич одразу на фініші.

У підсумку Гераскевич не потрапив навіть у топ-20 на етапі Кубка світу у Вінтерберзі, фінішувавши 25-м.