Північну Корею усунули від участі в Олімпійських іграх-2022 у Пекіні: у чому причина

Північну Корею усунули від участі в Олімпійських іграх-2022 у Пекіні: у чому причина

Північну Корею усунули від участі в Олімпійських іграх-2022 у Пекіні: у чому причина AP

Команду було покарано за "порушення хартії".

Збірна Північної Кореї може не взяти участь у зимових Олімпійських іграх-2022 у Пекіні. Як повідомляє Міжнародний олімпійський комітет (МОК), Виконавча рада усунула Олімпійський комітет КНДР до кінця 2022 року.

Причиною стало "одностороннє рішення НОК не брати участі в Олімпійських іграх-2020 у Токіо".

У квітні Північна Корея відмовилася посилати команду до Токіо, пояснивши це ситуацією з пандемією коронавірусу. Влада країни заявляла, що таким чином хоче "захистити спортсменів" від можливого захворювання під час змагань у Японії.

НОК Північної Кореї став єдиним, що не взяв участі в Олімпіаді в Токіо.

За словами представників МОК, упродовж кількох місяців вони намагалися переконати КНДР у тому, що Ігри будуть "безпечними", а також пропонували рішення для виходу з цієї ситуації, зокрема надання вакцин, що "було систематично відхилено".

Читайте також: Північна Корея відмовилася від участі в Олімпіаді-2020 через коронавірус

Що означає усунення КНДР

Дії Північної Кореї назвали "порушенням Олімпійської хартії", а саме пункту 27.3, який зобов'язує національні комітети брати участь у Олімпійських іграх. МОК зазаначив, що комітет КНДР отримував попередження щодо наслідків.

Одним із таких наслідків може бути недопуск до участі в наступній Олімпіаді в лютому. Якщо хтось зі спортсменів Північної Кореї заробить олімпійські ліцензії на Ігри-2022 у Пекіні, МОК розглядатиме ці кейси окремо та ухвалюватиме рішення щодо їхньої участі за появи такої необхідності.

Крім того, внаслідок рішення про усунення країна буде позбавлена фінінсової допомоги від МОК. "Фінансова підтримка, яку плановалося надати НОК КНДР, але було затримано через міжнародні санкції, буде однозначно відкликана, зважаючи на те, що комітет країни не зробив внесок до успіху Олімпійських ігор-2020 у Токіо", – зазначено в заяві МОК.

Також країна не зможе користуватися допомогою або програмами МОК для розвитку спорту.

Виконавча рада залишає за собою право змінювати період дискваліфікації НОК КНДР.

Що відомо

  • У минулих зимових Іграх у південнокорейському Пхьончхані від Північної Кореї взяли участь десять спортсменів у чотирьох видах спорту: фігурному катанні (де країна показала найкращий результат: Йом Те Ок та Кім Чжу Сік посіли 13-те місце серед пар), шорт-треці, гірськолижному й лижному спорті.
  • У жіночому хокеї в Пхьончхані збірна грала в об'єднаній команді з Південною Кореєю, а також команди разом виходили на церемонію відкриття під Корейським прапором об'єднання.
  • Востаннє КНДР пропускала зимові Олімпійські ігри в 2014 році в Сочі.
  • Як і на Олімпійських іграх-2020 у Токіо, в Пекіні діятимуть обмеження для участі збірної Росії. Вона виступатиме під назвою ОКР (Олімпійський комітет Росії) та не матиме права використовувати прапор і гімн країни.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022Зимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу