Золота прикраса, знайдена влітку на території Національного заповідника "Софія Київська", виявилась фрагментом ікони ХІ століття.
Про це у Facebook написав археолог заповідника Тимур Бобровський.
"Софійська знахідка є накладною деталлю великої золотоемалевої ікони, виготовленої близько ХІ століття в майстерні, що працювала при дворі візантійського імператора в Константинополі", — написав археолог.
Він додав, що аналогічних ікон у світі збереглося одиниці. Зокрема, ікона святого архангела Михаїла в скарбниці венеційського собору Сан-Марко в Італії.
"Зверніть увагу на німб архангела, він складається з кількох поєднаних накладок, прикрашених перегородчастими емалями. Саме таку накладку від німбу тепер маємо і ми в Києві", — зазначив співробітник "Софії Київської".
Що відомо
- У серпні 2021 року у "Софії Київській" знайшли у нашаруваннях XVIII століття деталь якогось стародавнього золотоемалевого виробу. Коштовність помітили під час ремонтних робіт в межах проєкту "Велика реставрація". Вона важить трохи більше 4 грамів, 6 сантиметрів завдовжки і 9 міліметрів завширшки. Археологи сподівалися, що пізніше знахідку зможуть побачити всі охочі у музеї Святої Софії.
- Заповідник "Софія Київська" було створено у 1934 році як відділ у складі Музейного містечка (Києво-Печерська Лавра). В травні 1935 року заповідник відкрили для відвідування. Фондові колекції заповідника нараховують понад 80 тис. одиниць зберігання. Це археологічні колекції, предмети декоративно-прикладного мистецтва, унікальні архітектурні проекти різних років, велика колекція фотоматеріалів тощо.
Читайте також:
Трофейне мистецтво або lost art. Як втрачені реліквії повертають до України