Знайдена на території "Софії Київської" золота прикраса виявилась фрагментом ікони ХІ століття

Знайдена на території "Софії Київської" золота прикраса виявилась фрагментом ікони ХІ століття

Знайдена на території "Софії Київської" золота прикраса виявилась фрагментом ікони ХІ століття
Facebook

Золота прикраса, знайдена влітку на території Національного заповідника "Софія Київська", виявилась фрагментом ікони ХІ століття.

Про це у Facebook написав археолог заповідника Тимур Бобровський.

"Софійська знахідка є накладною деталлю великої золотоемалевої ікони, виготовленої близько ХІ століття в майстерні, що працювала при дворі візантійського імператора в Константинополі", — написав археолог.

Він додав, що аналогічних ікон у світі збереглося одиниці. Зокрема, ікона святого архангела Михаїла в скарбниці венеційського собору Сан-Марко в Італії.

"Зверніть увагу на німб архангела, він складається з кількох поєднаних накладок, прикрашених перегородчастими емалями. Саме таку накладку від німбу тепер маємо і ми в Києві", — зазначив співробітник "Софії Київської".

Що відомо

  • У серпні 2021 року у "Софії Київській" знайшли у нашаруваннях XVIII століття деталь якогось стародавнього золотоемалевого виробу. Коштовність помітили під час ремонтних робіт в межах проєкту "Велика реставрація". Вона важить трохи більше 4 грамів, 6 сантиметрів завдовжки і 9 міліметрів завширшки. Археологи сподівалися, що пізніше знахідку зможуть побачити всі охочі у музеї Святої Софії.
  • Заповідник "Софія Київська" було створено у 1934 році як відділ у складі Музейного містечка (Києво-Печерська Лавра). В травні 1935 року заповідник відкрили для відвідування. Фондові колекції заповідника нараховують понад 80 тис. одиниць зберігання. Це археологічні колекції, предмети декоративно-прикладного мистецтва, унікальні архітектурні проекти різних років, велика колекція фотоматеріалів тощо.

Читайте також:

Трофейне мистецтво або lost art. Як втрачені реліквії повертають до України

На початок