Тернополяни платитимуть більше за холодну воду

Тернополяни платитимуть більше за холодну воду

Тернополяни платитимуть більше за холодну воду
Суспільне Тернопіль

На 6 гривень більше платитимуть тернополяни за холодну воду. Нові тарифи почали діяти з 1 січня. Про це розповів начальник економічного відділу "Тернопільводоканалу" Володимир Водовіз. За його словами, в порівнянні з минулим роком, це на 22% більше.

Тернополянка Галина Зінько каже, що за комунальні послуги за листопад 2021 року за воду заплатила 173 гривні:

"Я за листопад використала десь 5 кубів. Заплатила 173 гривні. Воду використовуємо на туалет, щоб змити, посуд помити, чай зробити. Ми дуже мало використовуємо, економимо воду, на всьому економимо".

Галина Зінько живе разом з чоловіком і дітьми. Найменше води, розповідає, сім’я використовує влітку. В середньому – 2 кубометри.

"За літо ми менше використовуємо, бо нас нема. Ми то на дачі, то в село їдемо, переважно на дачі літом. Приїдемо на вихідні, щоб помитися і все, а так, то не використовуємо", – каже тернополянка.

За її словами, воду для приготування їжі купують у водоматах.

З січня цього року кубометр води в Тернополі коштує 36 гривень 69 копійок. Про це розповів начальник економічного відділу "Тернопільводоканалу" Володимир Водовіз. У цей тариф включена також вартість водовідведення. Минулого року за тисячу літрів холодної води ми платили 30 гривень. Володимир Водовіз розповів, чому переглянули тарифи.

Тернополяни платитимуть більше за холодну воду
Володимир Водовіз. Фото: Дана Сарабун/Суспільне

"Основною причиною зростання тарифів є суттєве зростання вартості електроенергії. Фактично для нас з літа відбулося зростання з 2 гривень до 5 гривень. Електроенергія для нас є дуже важливою статтею затрат і дуже великою, тому що обладнання працює і щоб подати воду, і відвести, очистити воду – все працює на електроенергії. Відповідно для нас платежі вже становлять близько 300 тисяч в день", – каже Водовіз.

Загалом тарифи змінили для 45 водоканалів України. Ціни затвердила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Найвища ціна в обласного водоканалу Запоріжжя – за водопостачання та водовідведення – 54 гривні 63 копійки. Найнижча – в обласного водоканалу Вінниці – 21 гривня 35 копійок.

"Ми завжди були десь на середньому рівні, тобто так і залишається статистика. Нас відрізняє від інших підприємств, що в нас ще є досить суттєва інвестиційна складова, тобто дуже багато зараз інвестиційних проєктів – це, зокрема, станція знезалізнення води, яка запрацює в середині року. Було багато зроблено на каналізаційних насосних станціях – оновлено обладнання, досить суттєво дає зараз економію, хоча вартість зростання електроенергії не дозволяє нам цього показати в тарифах", – каже Водовіз.

Володимир Водовіз каже, оскільки при підвищенні тарифів не врахували підвищення зарплати для працівників "Тернопільводоканалу", то ці тарифи проситимуть переглянути через три місяці.

Читати також

На початок