Військовий облік для жінок: терміни, мета та відповідальність — пояснюють експерти

Військовий облік для жінок: терміни, мета та відповідальність — пояснюють експерти

Військовий облік для жінок: терміни, мета та відповідальність — пояснюють експерти

Протягом наступного року жінки, віком від 18 до 60 років, мають стати на військовий облік за місцем проживання. Стосується це представниць 35 професій, список яких розширили у Міністерстві оборони України.

Про це Суспільному розповів заступник обласного військового комісара Андрій Якунін. За його словами, це стосуватиметься навіть тих жінок, які не працюють за фахом, але мають відповідну освіту.

жінки
Андрій Якунін. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Не тільки через керівників підприємств можуть жінки звертатись до територіальних центрів або відповідних наших підрозділів, можуть і в особистому порядку. Звертаю увагу, що не ставати на облік можуть тільки ті жінки та не будуть братися на облік, які за станом здоров'я непридатні", — каже він.

Читайте також: Військовий облік для жінок: юристка відповідає на головні запитання

Андрій Гуренко, начальник відділу військового обліку, бронювання та впровадження Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки каже, що військовий облік не передбачає обов'язкового призову.

жінки
Андрій Гуренко. Фото: Суспільне Запоріжжя

"На даний час значна кількість жінок вже проходить військову службу у Збройних силах України і значна кількість жінок хоче проходити службу у Збройних силах, але вони не мали такої можливості до виходу ось цього, розширеного переліку. Ніхто нікого заставляти не буде. Проходити службу. Ні одна жінка за шість черг не була призваною на військову службу при мобілізації", — пояснює він.

Читайте також: Депутати пропонують зробити військовий облік добровільним для всіх жінок, окрім медиків

За словами офіцера відділу військового обліку, бронювання та впровадження Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олега Чугуєнка, у 2022 році нікого до відповідальності притягати не будуть.

жінки
Олег Чугуєнко. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Як наступить 2023 рік, то вже будуть складатись адміністративні справи та виноситись постанови про адміністративні правопорушення відносно жінок. Зараз діє особливий період", — каже він.

Олексій Чугуєнко додає, що відповідно частини 2 статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ухиляння від військового обліку тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто, від 850 гривень до 1700.

23 грудня на сайті Офісу Президента з'явилася петиція про скасування Наказу Міністерства оборони України про обов'язковий військовий облік жінок. За неповних чотири дні вона набрала необхідні для розгляду Президентом 25 000 голосів. По завершенню збору підписів вона мала 37 852 голоси.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок