П'ятикілограмовий бурштин-сукциніт з Рівненщини виставлять на аукціон. Знахідці – мільйони років

П'ятикілограмовий бурштин-сукциніт з Рівненщини виставлять на аукціон. Знахідці – мільйони років

Ексклюзивно
П'ятикілограмовий бурштин-сукциніт з Рівненщини виставлять на аукціон. Знахідці – мільйони років
Колаж: epravda/AmberTrade

Шматок бурштину у 5,3 кг, який викопали на Рівненщині, має вік 38-42 млн років і є сукцинітом. Про це Суспільному повідомив гендиректор ТОВ “Центр Сонячне ремесло” Юрій Благодир. Саме ця фірма, яка займається легальним видобутком каміння, знайшла цей камінь на Рівненському Поліссі. Його хочуть виставити на аукціон.

Зразок бурштину дослідили експерти Державного гемологічного центру України, вони, зі слів гендиректора, підтвердили його унікальність.

”За результатами досліджень встановлено, що цей зразок є бурштином – сукцинітом. Сукциніт – це природна викопна смола, яка утворилася в еоценовий період, 42–38 млн років тому, на європейському континенті. Вона містить від 3 до 8 % бурштинової кислоти і має характерний інфрачервоний спектр”, – зазначив Юрій Благодир.

Він зазначив, що аби сформувати ринкову ціну бурштину, планують виставити його на продаж на одному з міжнародних аукціонних домів.

“Ми плануємо показати його усьому експертному середовищу як в Україні, так і у світі. Зразки масою понад один кілограм - дуже рідкісні природні утворення. Найбільший зразок бурштину вагою 9 750 кг знаходиться в Музеї природознавства в Берліні. Зразки масою понад 5 кг – надзвичайно рідкісні, за офіційними даними лише кілька каменів такої ваги знаходяться в музеях та приватних колекціях”, – повідомив Благодир.

Він уточнив, що регіон поширення такої породи – Балтійсько-Дніпровська бурштиноносна субпровінція, яка охоплює територію практично всієї Польщі, Калінінградську область РФ, Литву, Латвію, південь та південний захід Білорусі і більшу частину Правобережної України.

Що відомо

  • Шматок бурштину “Сонячне ремесло”, яке із весни цього року займається легальним видобутком каміння на Рівненщині, видобуло на родовищі Володимирець – Східний.
  • Голова ОДА Віталій Коваль 29 грудня повідомив про знайдений шматок бурштину вагою 5305 грамів. Він вказав, що це – найбільша подібна знахідка в Україні і такий камінь “входить в десятку найбільших “бурштинових” каменів світу”. До цього найбільшими в державі вважали камені вагою 1930 та 1040 грамів.
  • Експертка-гемологиня Державного гемологічного центру України Людмили Степанюк розповіла Суспільному, що за 26 років її роботи це - найбільший бурштиновий шматок, про який вона знає в Україні. Вона пояснила, що усі камені вагою понад кілограм вважаються рідкісними і вартість їхню експерти визначають колегіально.
  • Джерело Суспільного, обізнане у темі нелегального видобутку бурштину, зазначило, що у 2016 році нелегальні старателі знайшли шматок вагою орієнтовно вісім кілограмів. Його продали за кордон.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок