Якою буде погода в новорічну ніч. Відповідає синоптикиня

Якою буде погода в новорічну ніч. Відповідає синоптикиня

Ексклюзивно
Якою буде погода в новорічну ніч. Відповідає синоптикиня

До території України рухаються маси теплого атлантичного повітря з заходу, які можуть супроводжуватися опадами, відтак сніг і мороз на Новий рік у більшості регіонів України є малоймовірними.

Про це в ефірі Українського радіо розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха.

За словами експертки, першими теплі повітряні маси зустрінуть західні області, де вже 31 грудня та 1 січня температура підніметься вище позначки 0°C. Після цього тепле повітря рухатиметься у східному напрямку, витісняючи холодні повітряні маси на своєму шляху.

"Карпати розташовані на Заході, тому також зустрінуть теплі повітряні маси, які на нас насуваються. Тому є тенденції до випадання рідких опадів з 31 грудня на 1 січня — мокрого снігу, який подекуди переходитиме в дощ", — розповіла Птуха.

Синоптикиня стверджує, що є надія за попередніми прогнозами, що дощ буде недовготривалим, тож із 2 січня українці можуть очікувати на похолодання.

Також у Карпатах очікується висока сніголавинна небезпека, про яку попереджають прикарпатські рятувальники та гідрологи Укргідрометцентру.

На що чекати після Нового року

За словами Наталії Птухи, ближче до різдвяних свят є тенденція до більш морозної погоди.

"Наскільки інтенсивним буде похолодання, зараз стверджувати важко, але мінусові температури однозначно повернуться в Україну", – розповіла вона.

Синоптикиня додала, що зимовий та літній періоди в Україні є найбільш чутливим до світових кліматичних змін. Тому саме зимові місяці, за спостереженнями, стають теплішими, ніж раніше.

При цьому вона вважає, що температурний режим у січні 2022 року має бути близьким до норми. Водночас варто зважати на те, що самі норми зазнали змін.

"Раніше ми порівнювали за нормами тридцятирічного періоду, які були визначені з 1960 до 1990 років. Сьогодні, це норми з 1990 до 2020 року. А вони вже є трішки вищими", – пояснила експертка.

При цьому синоптики цілком припускають, що після Нового року в Україну прийде похолодання.

"Ми не виключаємо, що варто очікувати вторгнення холодних повітряних мас, панування яких спостерігалося в Україні впродовж усього останнього тижня. Можливими є також снігопади", – розповіла Птуха.

Експертка додала, що в Україні зараз переважають тенденції до мінливої погоди.

"Немає сталості, щоби сніг випав і лежав впродовж усієї зими. Сталий сніговий покрив спостерігається лише в Карпатах в Україні в зимовий період", — зазначила синоптикиня.

Що відомо

  • 23 грудня кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського повідомили, що у Києві із тритижневим запізненням розпочалася метеорологічна зима.
  • У столиці 8 грудня пройшов крижаний дощ, внаслідок чого утворилася ожеледь, на дорогах — ожеледиця. У Гідрометцентрі попередили киян про наростання шару льоду на дротах та деревах діаметром 6-19 міліметрів, а у мерії закликали громадян бути обережними задля уникнення травмування.
  • У Києві в листопаді випав перший сніг.
  • Американські дослідники із Корнелльського університету дійшли висновку, що першопричиною глобального потепління здебільшого є діяльність людей.
  • Всесвітня метеорологічна організація визнала новий плюсовий температурний рекорд для Арктики, який сягнув 38°C у російському місті Верхоянську 20 червня 2020 року.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок