Вакцинація бустерною дозою на Закарпатті: першими щепили медиків

Вакцинація бустерною дозою на Закарпатті: першими щепили медиків

Вакцинація бустерною дозою на Закарпатті: першими щепили медиків
Суспільне Закарпаття

Понад 4 тисячі людей 28 грудня вакцинувалися від коронавірусу на Закарпатті. Вперше щепили майже 1700 людей, а близько двох з половиною тисяч отримали другу дозу. Такі дані 29 грудня опублікували на офіційному сайті вакцинації. Всього на Закарпатті завершили цикл щеплень майже 256 тисяч людей.

Головна епідеміологиня Закарпаття Вікторія Тимчик каже: це 20,5% населення краю. Одну дозу від початку кампанії отримали майже 323, 5 тисячі закарпатців. Також двоє людей в області 28 грудня одержали додаткову дозу вакцини, ще п’ятьох медиків ревакцинували третьою, бустерною, дозою.

Читайте також: Семеро ужгородців вакцинувалися втретє від коронавірусу

Бустерну дозу вакцини вводять, щоб підсилити ефективність попередніх двох доз. Її отримують медики та працівники будинків інтернатного типу. Зараз її можуть отримати медики та працівники будинків інтернатного типу.

Додаткову дозу вводять тим людям, чий організм не може сформувати достатній захист від коронавірусу через супутні захворювання. Це люди з ВІЛ-інфекцією, з раком крові, які пройшли хіміотерапію та ті, які лікувалися великими дозами гормональних препаратів.

Бустерною дозою вакцинують після 180-270-ти днів після отримання другої дози. Використовують вакцини Comirnati та Moderna. Якщо їх нема, можна використати й інші.

Читайте також: Яка різниця між додатковою і бустерною дозами COVID-вакцини. Пояснює очільник МОЗ

Додаткову дозу вакцини можна отримати в період від 28-ми днів до трьох місяців після другого щеплення. Використовують ту ж вакцину, що й у попередні рази, якщо її нема, то використовують інші.

Отримання бустерної дози збільшує термін дії сертифіката про вакцинацію, а щеплення додатковою дозою на це не впливає.

Станом на 29 грудня бустерну дозу отримали 2280 людей Україні, додаткову – 2610.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок