Президент США Джозеф Байден планує провести телефонні перемовини із російським президентом Володимиром Путіним 30 грудня на прохання російської сторони.
Про це повідомляє CNN.
Як зазначає видання, розмова відбудеться за ініціативою президента РФ.
"Президент Джозеф Байден проведе телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним у четвер (30 грудня – ред.) вдень, "щоб обговорити низку тем, включаючи майбутні дипломатичні переговори з Росією", – розповіла CNN прессекретарка Ради національної безпеки Емілі Хорн.
За словами представниці адміністрації, із проханням про дзвінок до Байдена звернувся Путін. Байден відповів на пропозицію, оскільки вважає, що "коли справа доходить до Росії, ніщо не може замінити прямий діалог між лідерами".
Хорн додала, що адміністрація Байдена продовжує вести широку дипломатію з європейськими союзниками та партнерами, консультуючи та координуючи загальний підхід у відповідь на нарощування Росією військової сили на кордоні з Україною.
"Президент Байден розмовляв із лідерами по всій Європі, і офіційні особи адміністрації Байдена на багатосторонній основі взаємодіяли з Організацією Північноатлантичного договору, Європейським союзом та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі. Вони також провели численні консультації зі своїми колегами, у тому числі із країн східного флангу на двосторонній основі та у форматі Бухарестської дев'ятки, а також в Україні, – зазначила вона.
За словами посадовиці, Байден планує здійснити попередній перегляд майбутніх двосторонніх переговорів між США та Росією, запланованих на 10 січня, а також обговорить зустрічі Росія–НАТО та Організації з безпеки та співробітництва в Європі, що мають відбутися 12 та 13 січня. Хорн зауважила, що консультації із союзниками та партнерами США були "пріоритетом для адміністрації від самого початку", і Байден наголосить на цьому і для Путіна.
Що відомо
- 24 грудня президент Володимир Зеленський у режимі відеозв'язку поговорив із сенаторами та конгресменами США про ситуацію на сході України та кордоні з Росією, а також про "Північний потік-2".
- 23 грудня на підсумковій пресконференції президент РФ Володимир Путін заявив, що офіційний Київ готує "третю" військову операцію на Донбасі. Він також зазначив, що в Україні "витісняють" росіян з "історичних територій", маючи на увазі Донбас.
- Твердження російського президента про те, що Україна начебто готує воєнну операцію на сході України, не відповідають дійсності, повідомив Суспільному речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
- 17 грудня Міністерство закордонних справ Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР (а отже і України).
- У відповідь США й НАТО тоді ж заявили, що отримали пропозиції Росії, але обговорювати питання європейської безпеки без участі союзників у Європі не будуть. А МЗС України наголосило, що лише країна і НАТО вирішують, як розвиватимуться їхні відносини, зокрема що стосується розширення Альянсу.
- 23 грудня прессекретарка Білого дому Джейн Псакі заявила, що США відкидають пропозиції РФ, пов’язані з "гарантіями безпеки" щодо нерозширення НАТО.
- Сполучені Штати планують розпочати переговори з Росією щодо запропонованих нею "гарантій безпеки" у січні 2022 року, заявила помічниця державного секретаря з європейських питань Карен Донфрід за підсумками візиту до Києва, Москви й Брюсселя.
- За даними турецького агентства Anadolu, переговори Росії з НАТО з питань безпеки мають розпочатися орієнтовно 12 січня 2022 року.
Читайте також
НАТО має озброїти Україну, щоб відбити вторгнення путінської Росії — литовський дипломат
НАТО привела війська у стан підвищеної боєздатності через російську загрозу – Die Welt
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!