Держкіно не може скасувати рішення про фінансування фільму про ЛГБТ "Мій юний принц"

Держкіно не може скасувати рішення про фінансування фільму про ЛГБТ "Мій юний принц"

Держкіно не може скасувати рішення про фінансування фільму про ЛГБТ "Мій юний принц" Facebook

Державне агентство з питань кіно не має повноважень скасувати рішення про державне фінансування фільму Хачатура Василяна про ЛГБТ-стосунки між чоловіками "Мій юний принц".

Про це йдеться у відповіді на запит Укрінформу.

"Скасування рішення комісії щодо надання ТОВ "Ріал Пікчерз" (режисер Хачатур Василян) кінопроєкту "Мій юний принц" державної підтримки виходить за межі повноважень Державного агентства з питань кіно", – повідомили в Держкіно.

В агентстві нагадали, що 12 жовтня поточного року за рішенням Ради з державної підтримки кінематографії було ухвалено надання ТОВ "Ріал Пікчерз" фінансування у розмірі 20 млн грн на виробництво фільму. Також повідомили, що наразі договір між кінокомпанією ТОВ "Ріал Пікчерз" та Держкіно не укладений.

У відповіді зазначається, що Держкіно отримує численні звернення від громадян, журналістів, громадських та релігійних організацій щодо негайного скасування рішення Ради з державної підтримки кінематографії через наявність у сюжеті фільму "персонажів нетрадиційної сексуальної орієнтації" та висловленої, на думку дописувачів, творцями фільму неповаги до християнських цінностей.

Однак у Держкіно наголосили, що згідно з Конституцією, однією з основних засад державної політики у сфері культури є забезпечення свободи творчості. А дотримання рівних прав та можливостей, засноване на принципах багатоманітності та рівності, свободи творчості, свободи думки, совісті та релігії, заборони цензури та дискримінації.

Що відомо

  • У жовтні Держкіно виділило 20 мільйонів гривень на фільм про ЛГБТ "Мій юний принц".
  • У листопаді депутат Івано-Франківської міської ради Ярослав Дубас просив депутатів Верховної Ради та представників низки організацій перевірити, чи містить сценарій фільму "Мій юний принц" заклики до насилля, пропаганду аморального способу життя, інцесту і чи ображає релігійні почуття християн.
  • У грудні вийшов тизер стрічки "Мій юний принц".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше