Франківський депутат просить перевірити сценарій фільму про ЛГБТ. Що кажуть експерти

Франківський депутат просить перевірити сценарій фільму про ЛГБТ. Що кажуть експерти

Депутат Івано-Франківської міської ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ярослав Дубас просить депутатів Верховної Ради та представників низки позафракційних об'єднань і організацій проаналізувати сценарій фільму про ЛГБТ "Мій юний принц". Зокрема, Ярослав Дубас просить перевірити, чи містить сценарій заклики до насилля, пропаганду аморального способу життя, інцесту і чи ображає релігійні почуття християн.

З таким зверненням депутат виступив на позачерговій 17 сесії міської ради VIII демократичного скликання.

"На 30 році незалежності України, сьомому році російсько-української війни наші споконвічні цінності, такі як християнська віра та родина, на основі яких будується наше суспільство, хочуть публічно принизити та зганьбити. Держкіно, яке існує за гроші платників податків, вирішило профінансувати фільм "Мій юний принц". Складається враження, що самі творці фільму в анотації до нього через постери підіграють Російській Федерації, провокуючи суспільне збурення та сіючи розбрат в українському суспільстві. Турбує і те, що підтримки від Держкіно не отримали сценарії до фільмів патріотично-виховного спрямування", — сказав Ярослав Дубас.

З проханням перевірити сценарій стрічки депутат звернувся до Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, депутатів Верховної Ради України, членів міжфракційного об'єднання "Цінності. Гідність. Родина", депутатів місцевих рад та членів міжфракційних об'єднань "За духовність, моральність та християнський шлях розвитку України".

"Просимо скрупульозно проаналізувати сценарій фільму на присутність в ньому образ релігійних почуттів визнавців християнської віри, закликів до насилля, пропаганди аморального способу життя, інцесту. Також просимо вас звернутися до компетентних органів з вимогою оцінки бюджетних призначень", – звернувся депутат.

Що каже правозахисниця

Правозахисниця й експертка з протидії дискримінації Ольга Веснянка у коментарі кореспондентові Суспільного сказала, що заява депутата Ярослава Дубаса "нагадує підходи Російської Федерації та часів СРСР".

"Існує розмаїття резолюцій і рішень про свободу від дискримінації щодо людей за різними ознаками; про інклюзію, порозуміння і толерантне суспільство. Ми (Україна – ред.) перебуваємо в цьому і в ціннісному, і в правовому просторі. Ми навіть ведемо перед у дискусії щодо прав людини в Європі, тоді як гомофобія фактично закріплена в законах Російської Федерації. Це нагадує про ті переслідування щодо нібито гомосексуалістів, які вчиняв Радянський Союз. Зокрема, щодо видатного режисера Сергія Параджанова, який відбував покарання за нібито гомосексуальні зв'язки", – каже Ольга Веснянка.

З її слів, "особливо не варто намагатися оцінювати й цензурувати творчу сферу".

"Лише від нашого рівня освіченості залежить, чи будемо ми робити їхнє (представників ЛГБТ-спільноти – ред.) життя нестерпним. Тим більше дивно коментувати виробництво фільму. Так само хтось із депутатів міг би виступити проти пісень Елтона Джона чи Фредді Мерк'юрі", – говорить правозахисниця.

Ольга Веснянка також додає, "дивно у XXI столітті, коли Україна є у просторі європейських цінностей і правових підходів, підтакувати "печерним" або проросійським наративам".

"Як відомо, коли ще Віктор Янукович був Президентом України, проводили так звану "антигендерну кампанію". Такі рухи підтримували тезу проти Європи, проти європейської інтеграції, фактично використовуючи "темні" почуття неприязні й ненависті до когось, хто може відрізнятися", – каже Ольга Веснянка.

Що каже представник ЛГБТ-спільноти

"Це – повна маячня. Ми ще навіть не бачили фільму. Якась людина дізналася, що там порушена проблематика ЛГБТ, і тому вирішила нав'язати все, що можливо. Нав'язати синонімічний ряд різних образ. Зрештою, ніхто нікого не змушує дивитися цей фільм. Те, що вони намагаються заборонити, – хай далі намагаються. Якщо їм немає чим зайнятися – розбудовою міста, боротьбою з корупцією, а натомість вони хочуть забороняти фільми й книжки, де лише підіймається проблема ЛГБТ, то це їхня проблема, що вони займаються такою маячнею", – сказав у коментарі Суспільному менеджер мережі параюристів Євген Білоцький.

Що відомо

Режисер Хачатур Василян готується до фільмування картини про дорослішання й ЛГБТ-стосунки між чоловіками "Мій юний принц". Проєкт переміг на 17 конкурсі Держкіно, яке профінансує його у розмірі 20 мільйонів гривень.

У центрі сюжету – 17-річний підліток-бунтар Поль веде розгульне життя на гроші, виручені бабусею від продажу творів мистецтва.

Виробництво фільму розпочнеться у травні 2022 року.

Читайте також

  • Вирвали з контексту. Представник мера Франківська прокоментував фразу про геїв
  • В Івано-Франківську два дні триватиме показ документального кіно про українські 90-ті
  • "Docudays UA": у франківській маршрутці організували показ документальної стрічки
  • У День міста діти презентували фільм про Івано-Франківськ

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок