Австралійцю заборонили виїзд з Ізраїлю до 9999 року (це не одрук), поки він не сплатить $2,4 млн

Австралійцю заборонили виїзд з Ізраїлю до 9999 року (це не одрук), поки він не сплатить $2,4 млн

Австралійцю заборонили виїзд з Ізраїлю до 9999 року (це не одрук), поки він не сплатить $2,4 млн
АР

Суд Ізраїлю заборонив 44-річному австралійцю Ноаму Гапперту виїжджати за межі країни до 31 грудня 9999 року, поки він не сплатить понад 2,4 мільйона доларів (66 мільйонів гривень) допомоги по догляду за дітьми колишній дружині. Про це повідомляє news.com.au.

Чоловік переїхав з Австралії до Ізраїлю у 2012 році, щоб жити поруч зі своїми двома дітьми від колишньої дружини – ізраїльської громадянки (вона забрала їх із собою в Ізраїль у 2011-му).

Після того жінка звернулася до суду, який зобов’язав Гапперта виплатити всю грошову допомогу по догляду за дітьми, поки їм не виповниться 18 (йдеться про 5000 шекелів, або 1610 доларів на місяць).

Поки австралієць цього не зробить, йому до кінця 9999 року заборонений виїзд із Ізраїлю – навіть для відпочинку чи роботи. Ймовірно, таку дату обрали тому, що вона є максимально можливою в електронній системі суду.

Гапперт каже, що з 2013 року "перебуває в Ізраїлі під замком", і стверджує, що він не перший іноземець, "переслідуваний ізраїльською так званою судовою системою". Щоправда, незрозуміло, чи здійснив австралієць хоча б якісь виплати ексдружині.

Цікаво, що Державний департамент США у рекомендаціях щодо поїздок своїх громадян до Ізраїлю зазначає: тамтешні суди "часто використовують свої повноваження, щоб забороняти певним категоріям людей, включно з нерезидентами, виїзд із країни до виплати ними боргу чи врегулювання юридичних претензій".

Ізраїль раніше критикували через відсутність захисту права жінки на аліменти. Так, у 2018 році Міністерство фінансів країни заявило, що 43% розлучених чоловіків відмовлялися платити допомогу на дітей колишнім дружинам і могли розраховувати лише на державну допомогу.

А проте, роком раніше Верховний суд Ізраїлю постановив, що чоловіки не повинні нести виключну відповідальність за утримання дітей, які лишилися в колишньої дружини – особливо якщо вона має вищий за чоловіків дохід.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок