Рішення про безпеку в Європі не можуть прийматись двома сторонами без урахування ЄС. Про це заявив верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель в інтерв'ю виданню Die Welt.
"Ми не хочемо і не повинні бути нейтральним глядачем, за якого приймуть рішення. Так вважає і держсекретар США Ентоні Блінкен, про що він заявив мені 23 грудня у телефонній розмові", – зазначив Борель у телефонному інтерв'ю виданню.
Дипломат підтвердив рішучість щодо участі ЄС у переговорах на тлі кризи біля кордонів України та Росії.
"Якщо Москва, як заявляє, хоче говорити про архітектуру безпеки в Європі та їх гарантії — з січня і далі, це питання не лише США та Росії. ЄС має бути присутнім у цих переговорах; такі зустрічі мають сенс лише в тому випадку, якщо вони відбуваються у тісній координації з ЄС та за участю ЄС", — заявив дипломат перебуваючи у відпустці.
Як відомо, США та Росія домовилися провести переговори щодо контролю над озброєннями та щодо України, зустріч запланована на 10 січня 2022 року.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Що відомо
- 24 грудня президент Володимир Зеленський у режимі відеозв'язку поговорив із сенаторами та конгресменами США про ситуацію на сході України та кордоні з Росією, а також про "Північний потік-2".
- 23 грудня на підсумковій пресконференції президент РФ Володимир Путін заявив, що офіційний Київ готує "третю" військову операцію на Донбасі. Він також зазначив, що в Україні "витісняють" росіян з "історичних територій", маючи на увазі Донбас.
- Твердження російського президента про те, що Україна начебто готує воєнну операцію на сході України, не відповідають дійсності, повідомив Суспільному речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
- 17 грудня Міністерство закордонних справ Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР (а отже і України).
- У відповідь США й НАТО тоді ж заявили, що отримали пропозиції Росії, але обговорювати питання європейської безпеки без участі союзників у Європі не будуть. А МЗС України наголосило, що лише країна і НАТО вирішують, як розвиватимуться їхні відносини, зокрема що стосується розширення Альянсу.
- 23 грудня прессекретарка Білого дому Джейн Псакі заявила, що США відкидають пропозиції РФ, пов’язані з "гарантіями безпеки" щодо нерозширення НАТО.
- Сполучені Штати планують розпочати переговори з Росією щодо запропонованих нею "гарантій безпеки" у січні 2022 року, заявила помічниця державного секретаря з європейських питань Карен Донфрід за підсумками візиту до Києва, Москви й Брюсселя.
- За даними турецького агентства Anadolu, переговори Росії з НАТО з питань безпеки мають розпочатися орієнтовно 12 січня 2022 року.
Читайте також
НАТО має озброїти Україну, щоб відбити вторгнення путінської Росії — литовський дипломат
НАТО привела війська у стан підвищеної боєздатності через російську загрозу – Die Welt
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!