"Це була мрія мого життя". У Чернівцях настоятель храму облаштував рухомий різдвяний вертеп

"Це була мрія мого життя". У Чернівцях настоятель храму облаштував рухомий різдвяний вертеп

"Це була мрія мого життя". У Чернівцях настоятель храму облаштував рухомий різдвяний вертеп
Суспільне Буковина

У Чернівцях настоятель римо-католицького храму облаштував рухомий різдвяний вертеп. Щороку до нього додає нові фігурки, які передають парафіяни з Польщі та Швеції.

Настоятель храму Кшиштоф Сапальські понад десять років облаштовує шопку перед новорічними святами в храмі Садгори. Цьогоріч додав два рухомі будиночки, які парафіяни передали зі Швеції.

Ідею рухомих фігур запозичив у храмах Польщі, адже сам поляк та працював там настоятелем три роки. Після переїзду втілив ідею в українському храмі

"Коли я був маленьким, мене водили до храму і показували таку рухому шопку, я мріяв ціле життя збудувати таку. Спершу ми робили її без рухомих елементів", — каже Сапальські.

Зараз шопка візуально поділена на дві частини. Перша – зібрана з фігурок Святого Йосипа, Діви Марії, пастухів з ягнятами та Ісуса, які зображують сцену народження Ісуса Христа в яслах. Фігурам понад 70 років.

Різдвяний вертеп в храмі у Садгорі
Різдвяний вертеп в храмі у Садгорі. Суспільне Буковина

Інша частина – складається з рухомого коваля та вогнища, яке палає та димить. У ній є потяг, який рухається колією, та будиночки з санчатами та Дідом Морозом. Також у шопці є рухома колиска з Ісусом. Дзвіницю настоятель привіз з Польщі.

Частина шопки з вогнем, який палає та димить
Частина шопки з вогнем, який палає та димить. Суспільне Буковина

Рухомий маяк та механізм для гойдання корабля розробив парафіянин Володимир Калініченко, який понад 25 років відвідує богослужіння. За професією він інженер-механік. На пенсії почав допомагати настоятелю механізувати фігури.

Облаштування вертепу займає кілька тижнів.

Читайте також

У Чернівцях не демонтують атракціони на Соборній площі ― організатор Різдвяного містечка

На один костюм — 30 кілограмів сіна. Як на Буковині готуються до Маланки

Вибір редакції

На початок