"Дам доручення його знести": Терехов — про "харківський Стоунхендж"

"Дам доручення його знести": Терехов — про "харківський Стоунхендж"

Доповнено
"Дам доручення його знести": Терехов — про "харківський Стоунхендж"
Суспільне Харків

Мер Харкова Ігор Терехов дасть розпорядження, щоб інсталяцію "Скіфська спадщина", що перемогла у конкурсі "Бюджет участі", демонтували.

Про це Терехов сказав у коментарі Суспільному 28 грудня.

"Хочу сказати, що такий "Стоунхендж" нам не потрібен, сьогодні дам доручення його знести. Якщо буде нове бачення, що треба зробити, щоб було якісно та красиво, ми розглянемо проєкт ще раз, й у випадку необхідності виділимо на нього кошти. Ці гроші не освоєні, я заборонив платити по рахунку, це все було до нас. Та людина, яка підписала документи [проєкту], звільнена", — сказав Терехов.

Хто саме підписав проєкт, Ігор Терехов не уточнив.

харківський Стоунхендж
Суспільне Харків

Автор проєкту Євген Кулик розповів, що реакція людей на "Скіфську спадщину" його не образила.

"Робота ще не завершена, вона має набути того вигляду, який був проєкті. Усе це — ручна робота, вартість вираховується згідно з будівельними нормами та правилами. Проєкт я подавав двічі, вперше у 2019 році, вдруге — у 2020. Він був у лідерах голосування", — сказав Кулик Суспільному.

За його словами, проєкт реалізувала фірма-підрядник, назву якої він не пам'ятає.

"На всіх етапах люди дивилися проєкт, зауважень не було. Служби міської ради все контролювали", — каже автор проєкту.

"Скіфську спадщину" ще мають оздобити у "жовто-золотистий колір", але не встигли через морози, пояснив Кулик.

"Тут усюди має бути мох, маємо ще посадити дикий виноград. Влітку навколо буде трава. Усе буде мати інакший вигляд", — розказав Євген Кулик.

Що відомо

  • Громадський бюджет (бюджет участі) — це частина коштів міського бюджету Харкова, щодо якої жителі міста самостійно обирають, на що їх витрачати. Переможців обирають шляхом голосування. Громадський бюджет на 2021 рік становив 50 млн грн. На розгляд харків‘ян винесли 52 проєкти. Список переможців депутати міськради затвердили на позачерговому засіданні Харківської міської ради 30 грудня 2020 року.
  • За проєкт "Скіфська спадщина" віддали 751 голос. Загальна вартість проєкту — 1 482 680 гривень. Автором проєкту зазначений Євген Кулик. Також Кулик переміг з ще одним проєктом "Створення і демонстрація голографічних 3D фільмів про Харків".
  • 26 грудня речник мерії Юрій Сидоренко повідомив, що виконавці проєкту "Скіфська спадщина" не тримають коштів з бюджету.
На початок