Китай 26 грудня запустив на орбіту новий ресурсний супутник для спостереження за Землею
Про це повідомляє китайське видання CGTN.

Запуск було здійснено 26 грудня близько 11 години ранку за пекінським часом з космодрому Тайюань на півночі Китаю. Супутник виведено на орбіту за допомогою ракети-носія Long March-4C.
Ziyuan-1 02E важить близько 2,5 кілограмів і оснащений інфрачервоними, ближніми інфрачервоними та гіперспектральними камерами. Камери можуть робити повноколірні панхроматичні зображення Землі.
Супутник Ziyuan-1 02E працюватиме разом з п'ятиметровим оптичним супутником 01.
"Знімки, зроблені супутниками, допоможуть інженерам досліджувати геологічне середовище Китаю і шукати корисні копалини. Також їх зможуть використовувати у таких галузях, як транспорт, сільське господарство та подолання наслідків стихійних лих", — йдеться у повідомленні.
Запущений разом з Ziyuan-1 02E невеликий супутник використовувався для освітніх програм. Він також є частиною проєкту китайсько-африканського співробітництва під назвою "Сиван "(Надія) з популяризації науки серед підлітків.
Читайте також
NASA запустило в космос найдорожчий в історії телескоп
SpaceX перенесла запуск українського супутника "Січ-2-30"
Астрономи виявили у галактиці щонайменше 70 самотніх планет
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!