NASA запустило в космос найдорожчий в історії телескоп

NASA запустило в космос найдорожчий в історії телескоп

Оновлено
NASA запустило в космос найдорожчий в історії телескоп
Скрін з відео

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) запустило у космос орбітальний телескоп James Webb. Це найбільша орбітальна обсерваторія у світі.

Трансляцію запуску можна спостерігати на YouTube-каналі NASA, яке здійснило місію за підтримки Європейського космічного агентства (ESA) та Канадського космічного агентства (CSA).

James Webb запустили з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані, за допомогою ракети-носія Ariane-5, яку розробила європейська приватна компанія Arianespace. Цей космічний телескоп є найпотужнішим з усіх апаратів цього класу та має стати наступником телескопу HubbleТелескоп Hubble запустили 24 квітня 1990 року. З того часу він провів понад 1,5 млн досліджень Всесвіту..

Очікується, що він працюватиме протягом 5-10 років та перебуватиме на гало-орбіті біля другої точки Лагранжа у системі Сонце – Земля. Досягнувши наміченої орбіти, James Webb розпочне дослідження космосу для пошуку причин формування Всесвіту та ознак потенційного життя на тисячах екзопланет, виявлених вченими. Апарат працює на принципі інфрачервоного випромінювання, що дає змогу дослідити об’єкти зі слабким освітленням, а також віддалені планети та зірки, які не могла відстежити оптика Hubbl.

Перші наукові спостереження очікуються через пів року після запуску телескопа.

Про історію телескопа

Розробка інфрачервоного космічного телескопа розпочалася ще наприкінці 90-х років. Спочатку проєкт називався "Космічний телескоп нового покоління". У 2002 році його перейменували на честь другого керівника НАСА Джеймса Вебба (1906-1992), який очолював NASA у 1961-1968 роках під час реалізації програми "Аполлон".

Будівництво телескопа завершили у 2016 році, але з того часу його запуск з різних причин постійно переносили. А вартість проєкту зросла з 500 мільйонів до 9,8 мільярда доларів.

Що відомо

  • У листопаді в NASA повідомили, що готують до запуску місію Dart для перевірки технології відхилення траєкторії космічних тіл, які можуть становити потенційну загрозу Землі.
  • Національне аерокосмічне агентство США вирішило відкласти висадку на Місяць щонайменше до 2025 року через недостатнє фінансування.
  • Марсохід NASA виявив на Марсі аміак і бензойну кислоту.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]edia. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок