Папа Римський у різдвяній промові згадав про "злоякісний конфлікт" в Україні

Папа Римський у різдвяній промові згадав про "злоякісний конфлікт" в Україні

Папа Римський у різдвяній промові згадав про "злоякісний конфлікт" в Україні
Vatican News

Папа Римський Франциск під час промови з нагоди Різдва Христового закликав до діалогу задля врегулювання конфлікту в Україні.

Про це повідомляє Vatican News.

"Стань світлом і підтримкою для тих, які вірять і діють, прямуючи також і проти течії, на користь зустрічі та діалогу, і не дозволь, аби в Україні поширювалися метастази злоякісного конфлікту", — сказав понтифік у своєму різдвяному посланні Urbi et Orbi у Ватикані.

Папа Римський у різдвяній промові згадав про "злоякісний конфлікт" в Україні
Vatican News
Читайте також: 25 грудня чи 7 січня: коли відзначати Різдво

Він також закликав вірян не забувати про інші конфлікти, які "здається, ніколи не закінчуються, і ми їх уже не помічаємо". Зокрема, Папа Франциск закликав пам'ятати про сирійський конфлікт, який триває близько 10 років, про Ірак, який поки не відновився повністю після конфлікту, про "трагедію в Ємені", а також про "напруженість, що зберігається між ізраїльтянами і палестинцями, яка триває без пошуків рішення і веде до все більш серйозних соціальних та політичних наслідків".

"Ісусе-Немовля, даруй мир і згоду Близькому Сходу і всьому світу. Підтримай тих, хто займається наданням гуманітарної допомоги людям, вимушеним втекти з вітчизни; утіш афганський народ, який вже понад сорок років страждає від конфліктів, які змусили багатьох покинути країну", — виголосив понтифік.

Торік різдвяне звернення глави Святого престолу з балкона собору Святого Петра у Ватикані скасували через коронавірусні обмеження. Натомість його транслювали по телебаченню та в інтернеті.

Що відомо

  • 12 грудня під час недільної промови у Ватикані Папа Римський закликав світ до міжнародного діалогу задля зниження напруги навколо України.
  • На початку квітня Папа Римський під час Великодньої меси в базиліці Святого Петра у Ватикані виголосив своє традиційне послання, в якому згадав про війну в Україні.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок