25 грудня християни західного обряду святкують Різдво Христове за григоріанським календарем. За юліанським календарем воно припадає на 7 січня. До Різдва католики починають готуватися з 6 грудня, розповів Суспільному кропивничанин Валерій Мазур.
Замість ялинки родина Мазурів створила різдвяну композицію: гілочки ялини прикрасили новорічними іграшками. "Одним з головних атрибутів Різдва є дзвіночок, – каже Валерій Мазур, – він приносить радість".

На Святий вечір родина збиралася на вечерю. Її розпочинали з історії про народження Ісуса Христа. Потім ділилися оплатком – це різдвяний хліб і просили вибачення один в одного.

"Я хрещений в костелі і моя родина має велике польське коріння, а дружина була православна, але зараз ми разом ходимо до костелу Святого Духа, тобто сповідуємо католицьку віру", – каже Валерій Мазур.
Різдвяна вечеря у католиків складається з пісних страв. На столі їх 12. Головні – калач символ достатку і кутя.

"Кутя – це пшениця, це життя, символ достатку. Також мають бути горіхи, сухофрукти, узвар. Ми готуємо також українські вареники і польський штрудель".
За різдвяним столом у католиків є одне вільне місце, як символ готовності надати допомогу людині, яка цього потребує.
"Ми залишаємо за столом одне вільне місце і кладемо столове приладдя. Інколи так трапляється, що ми сидимо за столом, а тут зненацька дзвінок у двері і приїздять ті, кого не очікували і добре, що у нас є вільне місце і ми із задоволенням зустрічаємо гостей".

У храм Наталія та Валерій Мазури йдуть на Різдво 25 грудня.
"Напередодні Різдва ми постимо, майже не їмо, щоб підготуватися до святкування народження Ісуса Христа. А вже після вечірньої служби починаємо святкування вдома", – розповів отець Християн, настоятель парафії Святого Духа.

Підписуйтесь на Новини Суспільного у Viber.