На Тернопільщині в селі Шляхтинці відкрили коворкінг-центр

На Тернопільщині в селі Шляхтинці відкрили коворкінг-центр

На Тернопільщині в селі Шляхтинці відкрили коворкінг-центр оригінальне

У Шляхтинцях Байковецької громади за кошти сільської ради та за програмою USAID DOBRE відкрили Центр розвитку бізнесу. Про це розповіла староста села Ірина Ференс. Центр облаштували в приміщенні бібліотеки.

За 750 тисяч гривень від сільради в приміщенні бібліотеки відремонтували 2 зали та купили стелажі для книг з бібліотеки.

За 650 тисяч, які виділили за програмою DOBRE, закупили обладнання, розповів менеджер проєктів USAID Марат Кюрчевський. .

Коворкінг-центр у Шляхтинцях - це приміщення, яке можуть орендувати різні підприємці та жителі громади для проведення курсів, зустрічей, гуртків, та інших заходів.

У першому залі організують ІТ-курси. Тут є 13 комп’ютерів, проєктор, інтерактивна дошка, 3Д принтер і бібліотека

Жителька села Шляхтинці Тетяна Терещенко каже, що в центрі викладатиме англійську:

"Я вважаю, що іноземна мова давно перестала бути самоціллю, вона є лише засобом для досягнення якоїсь вищої мети і всі повинні володіти хоча би однією іноземною мовою. Зокрема цей центр дає можливість нам користуватися новітніми технологіями, інтернетом, принтером безкоштовно".

Жителька села Шляхтинці Ірина Даткун розповіла, навіщо Шляхтинцям коворкінг-центр:

"Нам всім дуже приємно, що саме наше село стало тим центром вільного простору - коворкінг-центром. Що тут є різні комп'ютери, різні необхідні установки, в яких може людина вільно себе знаходити, шукати і не тільки молодь, а можуть і старші приходити"

У другому залі проводитимуть тренінги та семінари, переглядатимуть фільми, каже староста села Ірина Ференс.

Менеджер проєктів ЮЕСЕЙД Марат Кюрчевський розказав, чому вирішили підтримати цей проєкт:

"Це не просто гарна кімната, це не просто гарне обладнання, це можливість людям самореалізуватися, можливість відкрити для себе нові якісь горизонти, поспілкуватися, прийти до якоїсь ідеї, можливо навіть втілити її в майбутнє, це можливість людям дати певну зайнятість, це також дуже важливо для економічного розвитку громади".

Програма DOBRE розпочала співпрацювати з Байковецькою громадою в 2016-му, каже керівник програми Беррі Рід:

"Ми хочемо сказати, що був присутній принцип змагальності, тобто ми вибирали між громадами оскільки вони подавали заявку, вони подавали своє бачення розвитку подальшого. Це був доволі довгий процес відбору і хочемо сказати, що, все -таки, Байковецькій громаді вдалося потрапити в цих перших 25, так звану, першу групу. Тому що всього в нас є 75 громад, тобто 3 групи по 25"

Що відомо:

  • В Україні за підтримки DOBRE відкрили 4 коворкінг-центри: 2 на Тернопільщині - у Шляхтинцях і Великих Гаях та 2 - на Харківщині.
  • DOBRE – це програма, яка фінансує проєкти з розвитку громад. На розвиток громад в Україні DOBRE виділила 50 мільйонів доларів на 5 років – з 2016 по 2021 роки. Цю програму створила агенція Сполучених Штатів з міжнародного розвитку USAID. Агенція працює в 100 країнах світу з 1961-го року. На проєкти, які реалізовували в України, за цей час Сполучені Штати виділили 3 мільярди доларів, повідомив менеджер проєктів ЮЕСЕЙД Марат Кюрчевський.
  • Програма USAID DOBRE працює в 7-ми областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди