Найбільше травмувань через неправильне використання піротехніки на Полтавщині стається у період новорічних свят, але в інші місяці це теж трапляється. Таке Суспільному розповіла речниця рятувальників області Світлана Рибалко. Про правила поводження з хлопавками, феєрверками і петардами – у матеріалі.
Безпечну піротехніку слід купувати лише у спеціалізованих магазинах. Продавці повинні мати, зокрема, сертифікати на продукцію, каже Світлана Рибалко. Звернути увагу варто також на цілісність упаковки та самого виробу, а ще – на термін придатності. Перед використанням обов’язково читати інструкцію.
Аби запобігти травмуванню, необхідно дотримуватися правил:
- використовувати піротехніку дозволено лише на відкритих майданчиках;
- заборонено застосування виробів у житлових приміщеннях, поблизу автомобілів, на балконах, поряд із житловими та господарськими спорудами;
- перед використанням римських свічок, феєрверків, їх необхідно обкласти цеглинами, камінням, утрамбованим снігом, аби уникнути перекидання;
- запалювати феєрверки потрібно на відстані витягнутої руки, не нахилятися над ними, після запалювання відійти на відстань 15-20 метрів;
- не брати до рук залишки піротехнічних виробів, бо вони можуть вибухнути;
- використану піротехніку загасити водою або снігом;
- не класти вироби до кишені, бо від тертя вони можуть вибухнути.
Зберігати придбану продукцію можна лише у заводській упаковці, у недоступних для дітей місцях та подалі від приладів опалення. На виробах має бути така інформація:
- найменування та адреса виробника;
- найменування та тип, клас піротехнічного виробу;
- інструкція щодо використання та зберігання;
- місяць та рік виготовлення, строк зберігання;
- радіус небезпечної зони дії;
- вага піротехнічної суміші, вибухової речовини.
Як розповіла Світлана Рибалко, від початку року під час використання піротехніки травмувалося двоє людей. 1 січня 2021-го через вибух петарди ампутацію частини пальця руки отримав житель села Жуки Глобинської громади, а неповнолітній житель Кременчука 4 серпня – рвану рану пальця, дрібні садна та поверхневі рани рук і тулуба.
Окрім травмування людей, через неправильне використання піротехніки може статися пожежа, каже речниця рятувальників. Від початку року на Полтавщині зафіксували одне таке займання у багажнику легковика. Воно сталося 1 січня 2021-го у Решетилівці через повторне спрацювання частково використаного феєрверка.
Читайте також:
«Аби не зіпсувати свято»: полтавська рятувальниця розповіла, як використовувати гірлянди безпечно