Як зробити дім святковим та обрати прикраси для ялинки? Суспільне розпитало кропивницьку декораторку Наталію Горбачову про особливості декору до Нового року та Різдва.
Які деталі святкового декору створюють новорічну атмосферу
Новорічна ялинка є атрибутом свята. Штучну або альтернативну ялинку найчастіше обирають для офісу, живу ялинку – для оселі.

Ялинку можна зробити з різноманітних підручних матеріалів – з улюблених книжок, фотографій і гірлянд. Головне – не обмежувати свою фантазію.
Ялинка з іграшок
Зробити таку новорічну ялинку – просто. Потрібно збити дощечки у формі трикутника, а всередину покласти новорічні іграшки. Виглядатиме яскраво і ефектно.

Ялинка у невагомості
Для такої ялинки потрібно зробити з дроту коло, прикріпити до нього волосінь і закріпити все це на стелі. До волосіні прикріпити кульки. Їх можна використовувати як різнокольорові, так і одного тону.

Кольори в декорі
Традиційно новорічними кольорами є зелений, білий, блакитний, червоний, срібний, перламутровий – вони всі символічні. Зелений використовують як нагадування, що на зміну зимі прийде весна. У декорі цей колір представлений зеленими рослинами − ялинами, сосною, туєю чи омелою. Червоний – символізує багатство, золотистий − сонце і світло, а білий асоціюється з миром і чистотою. Так як 2022 рік є роком водяного тигра – в інтер’єрі використовують блакитні, сині та перламутрові відтінки кольорів.
"У 2021 році я прикрашала "ялинковий скелет" і це була найдивовижніша новорічна ялинка", – розповіла Наталія Горбачова.

В минулому році ми з чоловіком поїхали до Оникіївського лісгоспу, аби обрати новорічне дерево. На полі, де росли ялини, ми побачили суху ялину без хвої. Я відразу сказала: "Це саме та ялинка, яку я шукала. Ми забрали її до дому. Ялинковий скелет я помістила до корзини з живою хвоєю, а кожну суху гілочку обмотала гірляндою. В якості новорічних іграшок обрала дзеркальні кулі. Це було найгарніше новорічне дерево, яке я коли-небудь бачила. Тому не бійтеся експериментувати – це не лише цікаво, але й весело".

В цьому році планую купити невеличку живу ялину і прикрасити її вінтажними іграшками, які дісталися мені від моєї бабусі. В якості гірлянди використаю шишки.
Для різноманіття ялину можна прикрасити підручними матеріалами: фруктами, саморобними прикрасами зі стрічок або ниток, шишками. Також можна пофарбувати старі ялинкові кульки паталлю (золотого або срібного кольору) та дати їм друге життя.

Послуги декоратора
За словами Наталії Горбачової, щоб повністю прикрасити приміщення декоратору знадобиться 12-15 годин. У кожного декоратора є базовий набір новорічних іграшок, який щороку доповнюється трендовими кольорами. Досить часто декоратори використовують прокат новорічних іграшок – таким чином можна обмінюватися з іншими людьми новорічними прикрасами.
Підписуйтесь на Новини Суспільного у Viber.