Навчатимуть молочного тваринництва. На Сумщині відкрили центр дуальної освіти

Навчатимуть молочного тваринництва. На Сумщині відкрили центр дуальної освіти

Навчатимуть молочного тваринництва. На Сумщині відкрили центр дуальної освіти Суспільне Суми

На Сумщині 23 грудня відкрили Центр дуальної освітиДуальна освіта — це вид освіти, за якої поєднується навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях - на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації.. У ньому планують стажувати майбутніх ветеринарів, технологів, інженерів — студентів Сумського національного аграрного університету. Центр дуальної освіти створили на базі підприємства "Молоко Вітчизни". За словами директора Федора Рошки, збудували центр власним коштом.

Збудували центр дуальної освіти в селі Мар’ївка, що за 14 кілометрів від Сум. Тут відбувається виробництво. На п’яти гектарах живуть і працюють 2,5 тисячі корів – усі молочної породи. Кілька десятків тварин — у відкритому загоні.

Навчатимуть молочного тваринництва. На Сумщині відкрили Центр дуальної освіти

Понад десять років працює на підприємстві Олександр Лисенко. Каже: сам з села, з дитинства мріяв допомагати тваринам, тож після університету пішов на ферму. Тут, говорить, й навчатиме молодь.

"Найперше будемо навчати студентів любити тварин, а вже потім — практичних і теоретичних навичок, клінічному огляду, клінічній діагностиці. Тварина має споживати корм, в неї все добре, красива шерсть", — каже він.

Навчатимуть молочного тваринництва. На Сумщині відкрили центр дуальної освіти

Однією з навчальних локацій буде критий загін на близько дві сотні голів. Тут вчитимуть студентів обстежувати корів.

"Проводимо огляд поголів’я і вже бачимо за станом здоров’я самої тварини: як вона стоїть, як себе веде, чи в неї правильна поза, чи вимушена. Якщо вимушена, то це насторожує нас на те, що, можливо, тварина захворіла, якась патологія. Я — ментор і знаю, яка там може бути патологія, а студент досліджує і сам висловлює свою думку", — зазначає ментор від СНАУ Лариса Кулько.

Навчатимуть молочного тваринництва. На Сумщині відкрили Центр дуальної освіти

Перші п’ять випускників навчалися у центрі під час пілотного проєкту у 2019 році. 23 грудня, на відкритті, студентів не було: вони — на дистанційному навчанні, основну групу тут чекають на практику в січні 2022 року.

"Ми пропонуємо, в першу чергу, тим, хто своє майбутнє хоче пов’язати з молочним бізнесом, з молочним скотарством. Це буде група 25-30 студентів. Наша вигода й наш інтерес — ми маємо запропонувати такі умови роботи, щоб студент сам захотів і прийшов до нас, попросився на роботу. Теорію, яку дуже бажано поєднати з практикою, проходитимуть у цьому кабінеті, потім, після складання іспитів, студент допускається до виробництва", — каже генеральний директор ТОВ Федір Рошка.

Навчатимуть молочного тваринництва. На Сумщині відкрили Центр дуальної освіти

Навчання розпочнеться в аудиторії, каже Федір Рошка, де встановили спеціальний станок для розчищення копит. Таку процедуру щодня проходять півсотні тварин. Спостерігати за дійством можна через скляну вітрину або поруч із ментором.

Договір між університетом та підприємством уклали на строк до 5 років, сказав ректор вишу Володимир Ладика.

"Навчання за дуальною системою відбиває ті показники, які для нас важливі: бажання студента працювати за своєю професією. Він — в системі самої освіти по всіх технологічних процесах проходить. Ми просто системно з ними працюємо. Відкрили центр саме в цьому місці, тому що це — за 14 кілометрів від університету, тобто студент може сюди приїхати абсолютно без проблем", — зазначив він.

За словами Володимира Ладики, на Сумщині це поки єдиний центр дуальної освіти, де навчають молочного тваринництва. Загалом же, за інформацією обласного Департаменту освіти, елементи дуальної освіти почали впроваджувати з 2017 року. Зараз їх використовують у 12 закладах профтехосвіти.

Що відомо

  • У 2020 році відкрили центр дуальної освіти на базі машинобудівного коледжу. А влітку 2021 року — у сумському центрі профтехосвіти.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди