Навчатимуться на робочому місці. Як організували дуальну освіту у Сумському машинобудівному коледжі

Навчатимуться на робочому місці. Як організували дуальну освіту у Сумському машинобудівному коледжі

Навчатимуться на робочому місці. Як організували дуальну освіту у Сумському машинобудівному коледжі Суспільне Суми

Пілотний проєкт дуальноїДуальна освіта - це вид освіти, за якої поєднується навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях - на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації. освіти 25 вересня представили у Сумському машинобудівному коледжі. Він передбачає підготовку фахівців для підприємств у навчальному закладі. А одразу після навчання студент іде на роботу до того ж підприємства.

У лабораторії флексографічногоФлексографічний друк - це спосіб високого друку з використанням гнучких фотополімерних форм і рідких фарб, які швидко висихають. друку планують виготовляти термочекиТермочеки - це самоклейні термоетикетки, змотані в рулони., які використовуватимуть у магазинах.

"У нас раніше були уроки звичайні, нам просто на картинках показували самі верстати і пару раз водили на екскурсії", - розповідає студент Дмитро Шевченко. Нині всі пристрої студенти можуть використовувати.

Навчатимуться на робочому місці. Як організували дуальну освіту у Сумському машинобудівному коледжіСуспільне Суми

Організували тут і процес виготовлення бахіл.В окремій лабораторії з гранул пластику виготовляють плівку. За верстатом - Денис Король, який цього року закінчує навчання. "Особливо робота не важка, як починаєш працювати, взагалі легко все робити. Головне - зрозуміти всю систему цієї роботи.Це дуже добре, що навчальний заклад направляє кудись, щоб працювати", - вважає Денис.

Навчатимуться на робочому місці. Як організували дуальну освіту у Сумському машинобудівному коледжіСуспільне Суми

Тут вже верстат, який плівку перетворює на готовий продукт - бахіли. Процес автоматизований, людина тільки контролює.

Користь такої освіти в тому, що студенти можуть ознайомитися безпосередньо на виробництві з особливостями обладнання, з виробничим процесом, побачити безпосередньо одну із ділянок своєї спеціалізації, з якою вони будуть зустрічатися вже у своїй професійній діяльності, вважає викладач коледжу Дмитро Забіцький. "Також, я вважаю, це дуже гарний виробничий досвід для дітей, де вони бачать більш лояльне відношення, коли з ними займаються не майстри, а викладачі, які щойно пояснювали цей матеріал на лекції, а тепер пояснюють на практиці", - говорить Забіцький.

Всього у закладі навчається 720 студенів. Із семи наявних тут спеціальностей – п’ять залучені до виробництва.

Навчатимуться на робочому місці. Як організували дуальну освіту у Сумському машинобудівному коледжіСуспільне Суми

"Роботодавці замовляють нам за одним фахом стільки чи стільки. Цих студентів ми будемо, в першу чергу, залучати до виробництва, а інші виконують на цьому обладнанні лабораторно-практичні роботи. Перша продукція - це флексодрукарське виробництво, друге – бахіли, і третя – металообробка", - розповів директор Машинобудівного коледжу Микола Антиков.

На створення центру витратили більше 14-ти млн.грн. Вісім мільйонів – з державного бюджету, по два мільйони вклали з міського та обласного бюджетів. Стільки ж додав бізнес.

На готову продукцію, яку виготовляють студенти коледжу, вже є замовлення, розповів голова наглядової ради групи компаній "Технологія" Володимир Заєць. "До підпису є три контракти на уже продукцію, яку сьогодні виробляє машинобудівний коледж. Це три підприємства різних. два з них - з нашої групи,

Навчатимуться на робочому місці. Як організували дуальну освіту у Сумському машинобудівному коледжіСуспільне Суми

Наразі в області 11 закладів профтехосвіти працюють за принципом дуальної освіти, розповіла директорка департаменту освіти області Вікторія Гробова. "Наступний проєкт у нас буде в Роменському вищому професійному училищі. Там виділені цільові кошти – 5 600 млн грн. на облаштування такого практичного центру, де буде дуальна освіта у будівельному напрямку.Ще один навчально-практичний центр - в училищі №2", - розповіла Гробова.

За словами Вікторії Гробової, між закладом, підприємцем і студентом укладається тристороння угода, умови якої визначають індивідуально.

Авторка - Катерина Гладенко

Що відомо

  • Два франківські заклади професійно-технічної освіти перемогли у державному конкурсі та отримали фінансування на створення навчально-практичних центрів.
  • VR-окуляри, лазерні верстати і не тільки: В Здолбунівському вищому професійному училищі відкрили лабораторію "Стем-центр".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди