Український інститут національної пам’яті презентував херсонську колекцію спогадів про Майдан

Український інститут національної пам’яті презентував херсонську колекцію спогадів про Майдан

Український інститут національної пам’яті презентував херсонську колекцію спогадів про Майдан
Фото: Євгенія Мироненко/Facebook

Український інститут національної пам’яті викладає у вільний доступ інтерв’ю про події Революції Гідності у Херсоні. 23 грудня відбулась презентація херсонської колекції спогадів про Майдан. Її транслювали на Ютуб-сторінці інституту.

2015 року інститут національної пам’яті розпочав запис свідчень учасників Революції Гідності у регіонах. У Херсоні записали 33 історії-спогади.

«Ми створили спеціальний сайт, де можна подивитися, послухати та почитати історії херсонців, які стали учасниками Революції Гідності. Наразі там не всі записані у Херсоні історії. У кількох оповідачів ми не змогли отримати дозвіл на оприлюднення, деякі свідчення ще опрацьовуються», - розповіла координаторка регіональних записів проєкту «Майдан: усна історія» Тетяна Привалко.

У херсонському проєкті взяли участь студенти, представники різних громадських організацій та партій, митці, священники, волонтери та інші.

«Ми почали писати інтерв’ю з квітня 2015 року. Записали понад 30, кожне по півтори - дві години. Часто доводилось перериватися, бо емоції зашкалювали», - розповіла інтерв’юерка проєкту у Херсоні і учасниця Революції Гідності Олена Стукалова.

За її словами, до участі у проєкті залучали різних людей, щоб мати повну картину того, що відбувалося. Серед записаних - 19 майданівців, які, коли розпочалася війна на сході, стали волонтерами.

«Я і досі вважаю, що майданівці були і є справжньою елітою нашої нації. Саме такі люди повинні бути у владі», - каже Олена Стукалова.

Участь у презентації взяли Сергій Чудинович, Владислава Яценко, Юрій Пекеліс, Ярослав Терешко, Римма Бараненко. Вони згадували події, що відбувались на херсонському Майдані.

Всі свідчення херсонських майданівців можна побачити на платформі інституту національної пам’яті «Архів усної історії»

Що відомо:

  • До архіву усної історії Українського інституту національної пам’яті входять понад 1 200 записів усних свідчень про події Революції Гідності, 415 з них зібрані у регіонах України.
  • У Херсоні такі записи проводилися упродовж 2015 року на базі Херсонської обласної державної телерадіокомпанії «Скіфія».

Вибір редакції

На початок