Топтренер з легкої атлетики Салазар остаточно отримав довічне усунення: що до цього призвело

Топтренер з легкої атлетики Салазар остаточно отримав довічне усунення: що до цього призвело

Топтренер з легкої атлетики Салазар остаточно отримав довічне усунення: що до цього призвело
AP

Раніше тренера дискваліфіковували за маніпуляції з допінгом, а згодом почали з'являтися скарги від спортсменів і щодо інших порушень.

Один із провідних тренерів світу з легкої атлетики, американець Альберто Салазар, програв апеляцію щодо його довічного усунення від тренерської діяльності. Про це повідомляє New York Times.

Американський центр SafeSport, що опікується питаннями безпеки спортсменів, назавжди усунув Салазара від тренерства ще в 2020 році. Причиною стали емоційне та сексуальне насильство. Проте тренер не погодився з таким звинуваченням і подав апеляцію.

Після повторного розгляду справи пункт про емоційне насильство було видалено з бази SafeSport, але довести невинуватість стосовно сексуальних злочинів Салазар не зміг. У чому саме вони полягають, центр, згідно своєї політики, не розголошує.

Кілька спортсменок розповіли про свій досвід із тренером самі. Зокрема, в 2019 році колишня американська легкоатлетка Мері Кейн – чемпіонка світу-2014 серед юніорок на дистанції 3000 метрів – заявила, що зазнала емоційного насильства від Салазара, зокрема цькування через вагу. В жовтні 2021 року вона подала позов проти тренера та його роботодавця NikeСалазар близько 20 років був головним тренером Nike Oregon Project, який готував бігунів елітного рівня та спонсорувався фірмою Nike.. Розгляд цієї справи ще триває.

Читайте також: Американська бігунка Мері Кейн подала до суду на екстренера та Nike за цькування через вагу

На поведінку тренера скаржилася й учасниця Олімпійських ігор-2008, американська бігунка Емі Йодер Беґлі стверджує. За її словами, Салазар ображав її та погрожував виключити з команди через "найбільший зад на стартовій лінії".

Програна апеляція Салазра означає, що він уже остаточно не зможе тренувати, а також займатися будь-якою діяльністю, пов'язаною з Олімпійським і Паралімпійським комітетами США та загалом будь-яким національним спортивним органом.

Що відомо

  • Альберто Салазар – віцечемпіон світу з крос-кантрі 1982 року, триразовий переможець Нью-Йоркського марафону (1980-1982), чемпіон Бостонського марафону 1982 року.
  • Серед його учнів були чемпіони й призери Олімпійських ігор Мо Фара, Сіфан Хассан, Меттью Сентровіц і Ґален Рупп.
  • У 2019 році Салазар отримав 4-річну дискваліфікацію за постачання й маніпуляційні схеми з допінгом. Пізніше того року Nike Oregon Project, у якому він працював, було закрито.
  • Nike відмовився від підтримки Салазара після того, як кількість звинувачень щодо нього зросла, а працівники компанії почали виходити на протести.
Читайте також: Американські гімнастки отримають $380 млн компенсації за сексуальне насильство екслікаря Нассара

Вибір редакції

На початок