Американські гімнастки отримають $380 млн компенсації за сексуальне насильство екслікаря Нассара

Американські гімнастки отримають $380 млн компенсації за сексуальне насильство екслікаря Нассара

Американські гімнастки отримають $380 млн компенсації за сексуальне насильство екслікаря Нассара
AP

Після п'яти років судових процесів урешті було досягнуто угоди, що "віддасть данину постраждалим" та змусить гімнастику "розпочати нову главу".

Американські спортивні гімнастки отримають компенсацію в $380 мільйонів за сексуальне насильство, яке вчиняв колишній лікар збірної США Ларрі Нассар. Про це повідомляє Reuters.

У 2017-2018 роках Нассара засудили загалом до близько трьохсот років ув'язнення за зберігання дитячої порнографії та сексуальні злочини проти неповнолітніх. На сьогодні про домагання екслікаря заявили понад пів тисячі жінок і дівчат, з якими він працював упродовж 30 років. Серед постраждалих були й олімпійські чемпіонки Сімон Байлз, Елі Рейзман, Маккейла Мароні, Ґеббі Дуґлас, Джордін Вібер, Кайла Росс та багато інших.

У вересні 2021 року четверо з цих гімнасток – Байлз, Рейзман, Мароні, а також чемпіонка світу 2015 року Меґґі Ніколс – виступили перед Сенатом США зі свідченнями про халатність і маніпуляції з боку ФБР під час розслідування, розпочатого в 2015-му. За словами спортсменок, агенти співпрацювали з керівництвом Федерації гімнастики США (USAG), допомагаючи їм покривати серйозність учинків Нассара.

Читайте також: "Я мала б піти зі спорту задовго до Токіо". Байлз – про стрес, який пережила до й під час Олімпіади

Що означає ця угода про компенсацію

Суму й умови компенсації узгоджували впродовж майже п'яти років. Вона передбачена для понад 500 постраждалих спортсменок.

Компенсацію будуть зобов'язані виплатити Федерація гімнастики США та Національний олімпійський і паралімпійський комітет США (USOPC). Крім того, вони виділили місця у своїх радах для гімнасток, які прагнуть узяти участь у реформуванні організацій, та домовилися запровадити нову політику, що убезпечуватиме спортсменок від насильства. На це буде виділено $5 млн.

Згідно інформації Wall Street Journal, угоди було досягнуто, коли "велику частину грошей" погодилася заплатити страхова компанія TIG Insurance. Такі умови, зокрема, дозволять USAG вийти з банкрутства, на яке організація подала в 2018 році.

У офіційній заяві USAG вибачилися перед гімнастками за "травму й біль", які вони пережили "внаслідок дій і бездіяльності організації".

Адвокатка Мішель Сімпсон Тюґель, яка представляла інтереси гімнасток, та співголова Комітету кредиторів у справах постраждалих Таша Швайкерт Мозер заявили, що "за допомогою цієї угоди USAG та USOPC нарешті віддадуть данину постраждалим та будуть вимушені змінитися, аби цей вид спорту розпочав нову главу".

Читайте також: З Кубка Стенлі прибрали ім'я колишнього відеотренера після розслідування про домагання: фото

Що відомо

  • У вересні американські гімнастки свідчили перед Сенатом: що вони сказали.
  • Чотириразова олімпійська чемпіонка Сімон Байлз зізналася, що ситуація з Нассаром і наслідками цієї справи, вплинули на її ментальний стан під час Олімпійських ігор-2020 у Токіо та, зокрема, на рішення не брати участі в більшості фіналів.
  • У серпні Ларрі Нассара зобов'язали виплатити грошову компенсацію постраждалим.

Вибір редакції

На початок