300 квадратних метрів маскувальних сіток виготовили тернопільські студенти-історики. Сітками можна буде накрити 10 бронетранспортерів. Про це Суспільному розповів організатор акції Володимир Кіцак.
За його словами, сітки вони передадуть 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді.
16-річна Христина Вівдюк долучилася до плетіння сіток три місяці тому.
"Стає десь 2-3 людини на квадрат. Ми плетемо 1 квадрат 6 годин. За 1 день можна сплести цілу сітку. Плести сітку весело, адже велика компанія, ми співаємо, щось одне одному розказуємо. Тому час проходить дуже швидко", – каже Вівдюк.

Першокурсник Богдан Небесний розповідає, що це тридцята сітка, яку він плете:
"Ми допомагаємо нашій армії, це дійсно потрібно. Маскувальна сітка прикриває бронетехніку, гармати, танки. Це є економний спосіб допомоги, бо тканина великих грошей не потребує", – каже Небесний.
Зазвичай сітки плетуть близько 20 людей. Студентка Марія Партика приходять плести сітку після пар.
"Підходять довгі стрічки, ми вплітаємо їх в кожен квадратик. Ми використовуємо клаптики, якщо є якісь пробіли, бантики робимо, а довгі ми просто вплітаємо, робимо це хаотично, щоб воно зливалося з ландшафтом", – розповіла Партика.
Професор кафедри історії України Іван Зуляк у 2015-му році пішов добровольцем на схід. Чоловік каже, проходив службу у 80-й бригаді:
"Маю прапор окремої десантно-штурмової бригади, який я привіз зі сходу. Велика частина тих моїх друзів, які служили у моєму підрозділі, залишили написи. Це своєрідний дар історичному факультету, за той внесок, яку вони робили на користь бригади, взагалі на користь нашої перемоги".
Студенти почали плести сітки восени 2015-го, за цей час виготовили майже 360 сіток. Це понад 10 тисяч квадратних метрів. Одна важить близько п’ятнадцяти кілограмів. Про це розповів організатор акції Володимир Кіцак.
Що відомо
- На Тернопільщині учні плетуть дві маскувальні сітки військовим