"Вугільна справа": замість Порошенка у ДБР прийшли його адвокати

"Вугільна справа": замість Порошенка у ДБР прийшли його адвокати

"Вугільна справа": замість Порошенка у ДБР прийшли його адвокати
Петро Порошенко. Фото: УНІАН

Адвокати п’ятого президента Петра Порошенка та депутати від "Європейської солідарності" 23 грудня прийшли до будівлі Державного бюро розслідувань, де мав відбутися допит політика у межах провадження, відкритого за підозрою у сприянні тероризму та державній зраді.

Трансляція велася на Facebook-сторінці "Європейської солідарності".

Як розповіли адвокати, повістка на допит на 23 грудня, яку намагались вручити експрезидентові, не має юридичної сили, оскільки не відповідає термінам, передбаченим законом.

"В кодексі написано, що повістка має бути вручена за три дні, а перший день не рахується. Тому повістка, яка виписана 20-го, не може викликати нікого на 23, а мінімум має викликати на 24. А повістка з порушенням строку – це поважна причина неявки", – зазначив захисник.

Відтак повістка не зобов’язувала Петра Порошенка з’являтися на допиті, наголосили адвокати.

Захист експрезидента додав, що подаватиме клопотання про виклик до суду чинного президента Володимира Зеленського.

"Відповідно до закону, особа, яка щось знає по суті справи, її потрібно допитувати. Оскільки, відповідно до закону, слідство має з’ясовувати всі суттєві обставини справи, то всіх людей, які виходять на телевізор, у суспільний простір, соціальні мережі й кажуть, що знають про ті чи інші порушення – такі, як пан Арахамія (керівник фракції партії "Слуга народу" у Верховній раді Давид Арахамія – ред.), як президент Зеленський, який в інтерв’ю казав, що він знає, як президент Порошенко щось наживався... Ми вимагаємо, і нашу вимогу повинні розглянути протягом трьох днів і винести мотивовану постанову, чому цих людей слід допитати, або чому їх не слід допитувати", – пояснив адвокат.

За словами адвокатів, Порошенко, який нині перебуває за кордоном, повернеться до України у першій половині січня.

При цьому радниця патронатної служби ДБР Тетяна Сап’ян під час спілкування з журналістами зауважила, що Порошенко проігнорував виклик до Бюро.

"17 грудня цього року народному депутату України Петру Порошенку слідчі намагалися вручити виклик до ДБР для проведення процесуальних дій. Але ця дія була ним проігнорована", – розповіла вона.

За словами посадовиці, вже 20 грудня йому було оголошено підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичної організації.

При цьому Сап’ян додала, що адвокатів Порошенка не пропустили до ДБР, оскільки передбачалося, що експрезидент має особисто прибути до Бюро.

Канада закликає до прозорого розслідування

Посольство Канади в Україні повідомило, що уважно стежить за звинуваченнями на адресу Порошенка.

Відтак у посольстві закликали до прозорого розслідування щодо експрезидента.

"Важливо, щоб будь-яке розслідування відповідало найвищим стандартам прозорості, справедливості, законності та неупередженості", – наголосили в дипустанові.

Що відомо

  • П'ятому президенту Петру Порошенку 21 грудня оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу — сприяння тероризму і державна зрада. Ідеться про справу про закупівлю вугілля з окупованих територій Донбасу. Порошенко записав відеозвернення у якому заявив, що планує повернутися в Україну "у першій половині січня".
  • "Вугільна справа" стосується 2014-2015 років, коли через окупацію Росією Донбасу Україна опинилась на межі енергетичної кризи. Тоді було вирішено закуповувати вугілля з Південно-Африканської Республіки. За даними СБУ, РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів і не дозволити Україні "посилити власну енергонезалежність". Тому, за посередництва Медведчука, відбулася змова з вищими посадовими особами України, які створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР. Урешті контракти з ПАР були зірвані, це спровокувало хвилю "віялових" відключень електроенергії в Україні.
  • Як стверджує СБУ, протягом 2015 року за поставки вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей бойовикам самоназваних "ЛНР" і "ДНР" було перераховано не менше 200 млн гривень, не рахуючи коштів, сплачених у готівковій формі, із запланованих більше ніж 3,16 млрд гривень.
  • У нібито розмовах Медведчука, які фігурують у "вугільній справі", з представниками Кремля ймовірно фігурують прізвища колишнього президента Петра Порошенка, ексглави НБУ Валерії Гонтаревої, а також ексглави Адміністрації президента (2014-16) Бориса Ложкіна.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок