У Хмельницькому звітували голови ОДА та облради про свою роботу на посадах

У Хмельницькому звітували голови ОДА та облради про свою роботу на посадах

У Хмельницькому звітували голови ОДА та облради про свою роботу на посадах
Фото: Суспільне Поділля

Голова обласної ради Віолета Лабазюк та голова Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Гамалій сьогодні, 22 грудня, звітували перед депутатами про роботу на посадах у 2021 році. Зробили це на сьомій сесії обласної ради. Про що говорили керівники області та як на їхню роботу відреагували народні обранці, Суспільне дізнавалося.

Перед початком пленарного засідання в сесійній залі депутати приймають від пластунів Віфлеємський вогонь. Потім – нагородження грамотою Верховної Ради України. Після прийняття порядку денного в цілому голова обласної ради Віолета Лабазюк береться звітувати про роботу депутатського корпусу восьмого скликання. Розповідає: "Нас з вами було обрано 25 жовтня 2020 року. Кількісно – 64 депутати. Вперше ми з вами зустрілися на установчому засіданні, де було створено 7 політичних фракцій та 8 постійних комісій. Сьогодні ми з вами декламуємо злагоджену роботу, тому що основна місія голови обласної ради спільно з депутатським корпусом – працювати над вирішенням нагальних проблемних питань".

Виступ голови обласної ради про здобутки та досягнення займає більше 25 хвилин. Зокрема, піднімається питання про комунальні заклади обласної ради. Після завершення звіту питання закладів соціального захисту піднімає депутатка від партії "За конкретні справи" Світлана Лукомська, яка очолювала департамент соціального захисту населення протягом десяти років, до червня 2020 року. "Це просто ще недостатній досвід керівника, який очолює департамент, чи це просто ваша політична позиція – звільнити фахівців і призначити просто політиків? Жодних офіційних ваших доручень або результатів офіційних прийнятих вами рішень щодо догани і звільнень ніхто не бачив", - каже Світлана Лукомська.

На що голова обласної ради говорить про наявні конфлікти інтересів в закладах: "Були проведені ознайомчі виїзди, тому що для перевірок в нас є відповідний департамент. Великі порушення, зловживання шляхом великого родинного дерева, взятого на роботу, де всі один одного покривають".

Наступне питання – від депутата "Батьківщини" Сергія Яковлева, який за час виступу рахував, скільки разів голова обласної ради вжила займенник "ми". На що Віолета Лабазюк говорить: це ознака командної роботи.

За звіт голови обласної ради голосує 58 депутатів з 59 присутніх. Не проголосувала керівник депутатської фракції політичної партії "Слуга народу" у обласній раді Оксана Бочкарьова. Каже: випадково.

Перед виступом голови облдержадміністрації депутат від політичної партії "За конкретні справи" Вадим Лозовий пропонує не слухати виступ, а проголосувати відразу. Цю пропозицію голова обласної ради не підтримує.

Сергій Гамалій, як ставленик президента України, після подяки депутатам, розпочинає свій звіт із "Великого будівництва". Каже, реалізовується 19 проєктів з обсягом фінансування понад 405 мільйонів гривень.

Після виступу питання будівництва піднімає депутат від "Команди Симчишина" Артем Ромасюков: "Чому так склалося, що ви не використали можливість залучити кошти на один з наших об’єктів – це Меджибізький замок, де є виготовлена проєктно-кошторисна документація?"

На що голова обласної державної адміністрації дає обіцянку: він особисто і обласна державна адміністрація, і, впевнений, народні депутати зроблять все, щоб ці об’єкти було профінансовані в 2022 році.

Депутатка від "Європейської солідарності" Аліна Коваль запитує про територіальну оборону: "На кордонах зібрана велика кількість російського війська. Чи є якісь дії? Чи ми щось робимо? Чи ми готуємось?

Голова Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Гамалій каже: "На сьогодні формується ряд заходів до підготовки територіальної оборони".

За звіт голови облдержадміністрації голосує 59 депутатів.

Голова громадської організації "Хмельницька ініціатива" Олег Черненко, аналізуючи звіти голів обласної адміністрації та ради, каже, що вони, в цілому, показують ті функції, що покладені на посадовців. Додає: "Документ, в принципі, повністю відповідає тим функціям, які має виконувати голова обласної адміністрації. Згадується стратегія, згадується, що зроблено було по цій стратегії. Що стосується голови обласної ради, там теж. Я бачу навіть із соціальних мереж, що тепер, нарешті, зрозуміли голова адміністрації і обласної ради, що активні, адекватні мешканці можуть принести нові, свіжі ідеї, які можна використати в своїй роботі, і всім від того буде тільки краще. А так це представницькі функції: вони мають перерізати стрічечки, організовувати роботу ради і запускати якісь процеси. Такі їхні функції, вони цим і займались. Стосовно того, що вони, можливо, не тим займались, поки що важко сказати".

Читайте також

Новини Суспільне Поділля також в Instagram та Viber

На початок