Купання в ополонці. Що кажуть дніпровські «моржі»

Купання в ополонці. Що кажуть дніпровські «моржі»

Ексклюзивно
Купання в ополонці. Що кажуть дніпровські «моржі»
kyivmaps.com

У Дніпрі, в клубі зимового занурювання, гартування та моржування «Зимовий пляж», триває сезон зимового купання. Що треба знати про занурювання в холодну воду та про правила безпеки, в прямому етері Українського радіо Дніпра розповіли координатори клубу «Зимовий пляж».

"Моржуватися" можна у віці від 9 до 90 років

Координатор клубу Павло Грендач каже: тема здорового способу життя цікавила давно, моржуванням почав займатись років 5-6 тому.

«Перший рік просто спостерігав, а вже наступного року проявив ініціативу та став координатором «Зимового пляжу»», – сказав він.

За його словами, вікових обмежень для моржування немає, це можуть бути люди від 9 до 90 років.

Кому страшно, перші рази можуть прийти, подивитись, відчути атмосферу, переконатись у тому, що це не є екстрим, зазначає Павло Грендач.

Координатор клубу «Зимовий пляж» Андрій Камзюк наголошує: люди, які мають проблеми з серцем, печінкою, серцево-судинні захворювання, перед моржуванням мають обов’язково проконсультуватись з лікарем. Чоловік рекомендує розумний підхід до зимового купання: розминка перед занурюванням, консультація із досвідченим «моржем», обов’язкова консультація лікаря, ніякого алкоголю або наркотичних речовин.

За його словами, за сім років існування клубу не було жодних випадків погіршення здоров'я.

«Вся наша команда пройшла курс першої медичної допомоги. Це був дуже серйозний та важкий тренінг на всі випадки життя. Його провели для нас парамедики патрульної поліції України», – розповідає Павло Грендач.

Людям, яким забороняється зимове купання за станом здоров’я, координатори клубу «Зимовий пляж» радять контрастний душ.

"Як один з екстремальних видів загартовування"

Головний спеціаліст відділу спеціалізованої медичної допомоги департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Новіков каже: офіційно "моржування" не є медичним лікуванням. Його можна розглядати як один з екстремальних видів загартовування.

«Організм людини не адаптований до перепадів температури, і в бік високої, і в бік низької. Це несе за собою порушення гомеостазу в організмі, що своєю чергою приводить до порушень органів життєзабезпечення», – говорить медик.

Що відомо

Клуб «Зимовий пляж» у Дніпрі був заснований в 2014 році, відтоді щонеділі в холодний сезон відбуваються масові купання.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок