У Меджибізькому замку на Хмельниччині презентували виставку драконів

У Меджибізькому замку на Хмельниччині презентували виставку драконів

У Меджибізькому замку на Хмельниччині презентували виставку драконів
Фото: Суспільне Поділля

"Дракони Меджибіжського замку" - під такою назвою відкрилась виставка у державному історико-культурному заповіднику "Межибіж" на Хмельниччині. Про це Суспільному розповів його директор Олег Погорілець. За його словами, відкрили експозицію до новорічно-різдвяних свят, і використали для цього експонати XV-XVII століть, які віднайшли під час розкопок на території фортеці. Суспільне подробиці дізнавалося.

Драконів, представлених в експозиції, продемонстрував першим маленьким відвідувачам директор державного історико-культурного заповідника "Межибіж" Олег Погорілець. Діти з кахельних замкових драконів Меджибожа роблять світлини на телефони, розмальовують своїх драконів на спеціально підготовлених для них розмальовках і фотографуються на згадку у старовинних головних уборах із обладунками.

Четверокласник Іван Мацевич - один із перших відвідувачів нової експозиції. Каже, його найбільше здивувало яйце дракона і його зуби.

Михайло Бера розповідає, що його вразили зуби дракона: "Вони дуже гострі, і ними він може проколоти корову навіть".

На території Меджибізького заповідника археологічні дослідження ведуться 50 років, розповідає його директор Олег Погорілець. Каже, археологи протягом кількох років знаходили деталі печей і камінів із зображеннями драконів. Додає: "В нас, виявляється, вже було чотири дракона, яких знайшли на території замку. До новорічно-різдвяних свят ми вирішили нашим маленьким відвідувачам зробити такий подарунок і показати цих драконів. Самі кахлі, де зображено драконів, це автентичні речі з XV-XVII століть, а от вже кігті і яйце - це вже таке, щоб ця виставка була цікава для наших маленьких".

Олег Погорілець додає: аби маленькі відвідувачі запам’ятали експозицію, їм підготували розмальовки. "Ми вирішили, що кожен маленький відвідувач повинен принести з Меджибіжського замку свого дракона додому. І ми зробили спеціально розмальовки - це копії цих зображень, які діти зможуть самі розмалювати і забрати собі додому. І так кожен наш маленький відвідувач буде мати вдома справжнього Меджибіжського дракона з Меджибіжського замку".

Переглянути Меджибіжських драконів можна у заповіднику протягом усього зимового сезону.

На початок