У грудні 2021 року на Тилігульському лимані, біля села Коблеве, завершили створення штучних островів для покращення гніздування птахів, зокрема рідкісних видів, занесених до Червоної книги України. Це був другий етап будівництва, який розпочався в листопаді 2021 року.
Про це кореспондентам Суспільного розповів ексдиректор регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" Олег Деркач.
За словами Олега Деркача, Тилігульський лиман є місцем гніздування багатьох рідкісних птахів, у тому числі занесених до Червоної книги України та Європейського червоного списку. Але навіть у потенційно сприятливих умовах для відтворення багатьох видів птахів у Тилігульському парку спостерігається дефіцит природних місць та низька успішність їхнього гніздування.
Перший етап спорудження штучних островів розпочався навесні 2021 року. Тоді створили три острови-платформи загальною площею 500 метрів квадратних, на яких протягом травня-липня 2021 року гніздилися птахи. Згідно з моніторингом, успішність виведення потомства в умовах штучних островів становить понад 90 відсотків.

Другий етап будівництва розпочався в листопаді 2021 року: поруч збудували ще п’ять острівців-платформ загальною площею 800 квадратних та один збільшили на 200 квадратних метрів. За словами Олега Деркача, для будівництва островів вибирали водойми глибиною до півтора метра. Усі матеріали — природні.
Читайте також: "У Миколаєві триває робота щодо виявлення незаконних врізок у зливову каналізацію"
"На цій стадії проєкт започаткований. По-перше, ми зробили ці штучні острівці в лагунах мілководних озерах, а умов для створення подібних штучних споруд у нас вистачає – це може бути мілководні озера, лагуни. Для того, щоб гніздування було успішним, необхідно використовувати природні матеріали: камку морську, сіно, дрібний м’який матеріал, на якому можуть гніздитися птахи", — каже Олег Деркач.

Еколог розповів, що навесні 2022 року співробітники парку займатимуться створенням настилу та охороною місць гніздування. За словами Олега Деркача, співробітники наукового відділу парку визначають динаміку біорізноманіття птахів у регіоні.
Загальна площа островів становить 1 500 метрів квадратних.
Що відомо
- Даний екопроєкт реалізується товариством з обмеженою відповідальністю "ДТЕК Тилігульська вітроелектростанція" та регіональним ландшафтним парком "Тилігульський". Екопроєкт фінансує товариство з обмеженою відповідальністю "ДТЕК Тилігульська вітроелектростанція". Також компанія планує створити оглядовий майданчик для спостереження за гніздуванням птахів.
- Протягом травня-липня 2021 року на штучних островах гніздилися такі птахи: крячок рябодзьобий – 82 пари, мартин тонкодзьобий – 73 пари, крячок річковий – 35 пар, кулик-довгоніг – три пари та чоботар – дві пари. Останні два види занесені до Червоної книги України, решта охороняється міжнародними конвенціями.