Біопарк "Синевир" відкриють у січні 2022 року на Закарпатті

Біопарк "Синевир" відкриють у січні 2022 року на Закарпатті

Біопарк "Синевир" відкриють у січні 2022 року на Закарпатті
Фото: Юрія Тюха з facebook

На Закарпатті, у Синевирській громаді Хустського району, створюють біопарк "Синевир". Туди завезли перших 30 оленів. Також у біопарк закуплять червонокнижних глухарів — розповів Суспільному власник біопарку Юрій Тюх.

Загальна площа біопарку — близько п'ять гектарів. "Я викупив у людей землю, за свої кошти купив оленів. Тварин буду поетапно закуповувати, оскільки вони не для утримання, а для випуску у природу. Вони адаптуються, з меншого вольєра їх випускатимемо в більший, а з нього — в природу", — додав Юрій Тюх.

Біопарк "Синевир" відкриють у січні 2022 року
Біопарк "Синевир"

За його словами, орієнтовна вартість одного такого оленя на ринку у Європі — 3 500€. Завезли до біопарку молодих оленів з Нової Зеландії, Англії, Австрії та Угорщини. "Вони всі народилися у кінці травня — на початку червня 2022 року. Це такий селекційний відбір. Олені чистої крові, я особисто обирав. Ще 30 оленів закупимо весною, а можливо й швидше, після новорічних свят", — розповів власник біопарку.

У біопарк також закуплять червонокнижних глухарів. "Вольєр на них буду будувати вже весною. Глухарів теж закупимо весною", — розповів Юрій Тюх.

Біопарк "Синевир" відкриють у січні 2022 року на Закарпатті
Фото: Юрія Тюха з facebook
Читайте також: Шестеро ведмедів у Центрі НПП "Синевир" на Закарпатті впали у зимову сплячку

Власник біопарку також додав, що створить благодійний фонд "Біопарк Синевир". "Чим більше буде коштів у фонді, тим більше закуплятимуть тварин і випускатимуть у природу. Біопарк створюємо для збереження та розмноження зникаючих видів тварин, а також зовсім зниклих представників Карпатської фауни. Це допоможе відновити їх популяції в дикій природі", — розповів Юрій Тюх.

Біопарк "Синевир" для відвідувачів відкриють у січні. "Тоді, коли тварини звикнуть. Олені трохи лякливі. Можливо відкриємо у перших числах січня", — розповів Юрій Тюх.

Біопарк розміщений в урочищі Рабачинка на території нацпарку "Синевир". Вхід для дорослих коштуватиме 50 гривень, для дітей — 30 гривень.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Вибір редакції

На початок