У М'янмі щонайменше одна людина загинула і 70 людей зникли безвісти після зсуву на нефритовій шахті

У М'янмі щонайменше одна людина загинула і 70 людей зникли безвісти після зсуву на нефритовій шахті

У М'янмі щонайменше одна людина загинула і 70 людей зникли безвісти після зсуву на нефритовій шахті
Фото: AP

Щонайменше одна людина загинула і 70 людей вважаються зниклими безвісти після зсуву на місці видобутку нефриту на півночі М'янми. Про це повідомляє BBC.

Тривають рятувальні операції. За попередніми даними, більшість жертв зсуву займалася нелегальним видобутком нефриту, передає ВВС.

Зсув стався у середу, 22 грудня, в районі Хпакант штату Качин близько 4 ранку за місцевим часом.

Рятувальники припускають, що зсув стався через те, що вивантажений раніше щебень потрапив у шахти. Щебінь тут утворює великі схили, і це може бути небезпечним на території без дерев.

Видобуток нефриту в Хпаканті заборонений, пише ВВС. Але місцеві жителі часто порушують правила через відсутність роботи та погіршення умов життя внаслідок пандемії коронавірусу.

Кілька днів тому щонайменше 10 некваліфікованих шахтарів зникли безвісти в результаті чергового зсуву на нефритовій брилі в Хпаканті.

Як повідомляє ВВС, М'янма є найбільшим постачальником нефриту в світі. І протягом багатьох років на шахтах країни трапляються численні нещасні випадки.

У 2020 році понад 160 людей, більшість з яких були мігрантами, загинули у Хпаканті після того, як відходи видобутку впали в озеро.

У 2018 році в країні ухвалили новий закон про видобуток дорогоцінних каменів. Однак в уряду занадто мало інспекторів, які мають обмежені повноваження, щоб зупинити незаконні дії, зазначають критики.

Торгівля нефритом у М’янмі приносить понад 30 мільярдів доларів на рік, пише ВВС. У Хпаканті розташований найбільший у світі нефритовий рудник.

Що відомо

  • У М'янмі колишню лідерку країни засудили до чотирьох років ув'язнення.
  • 1 лютого у М'янмі стався державний переворот. Військові арештували демократично обраних лідерів країни та оголосили фактичним керівником держави головнокомандувача Збройних сил генерала Міна Аун Хлайна.
  • З моменту перевороту в М'янмі тривають протести проти встановлення військової диктатури, під час яких загинуло за різними оцінками від 700 до понад 1000 осіб.
  • 7 березня десятки тисяч демонстрантів вийшли на вулиці країни на антиурядові акції протесту. 8 березня у М'янмі в результаті вогнепальних поранень голови загинули двоє протестувальників. Того ж дня заводи, банки і підприємства найбільшого міста країни Янгон припинили свою роботу після заклику профспілок паралізувати економіку в рамках протестного руху проти путчу.
  • На початку квітня військове керівництво М'янми в односторонньому порядку оголосило режим припинення вогню терміном на один місяць, щоб продовжити мирні переговори з озброєними етнічними угрупованнями та мирно відсвяткувати релігійний Новий рік 13-16 квітня.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок