У Созонівці шукають лікаря. Пропонують будинок та оплату комуналки

У Созонівці шукають лікаря. Пропонують будинок та оплату комуналки

У Созонівці шукають лікаря. Пропонують будинок та оплату комуналки
Суспільне Кропивницький

У селі Созонівка Кропивницького району шукають лікаря. Йому дадуть будинок, оплачуватимуть комунальні послуги та возитимуть на роботу, розповів Суспільному староста села Віктор Колінько.

Будинок, який пропонують лікарю, розміщений у селі Велика Северинка. Це за 25 кілометрів від Созонівки. Зарплату 17 тисяч гривень платитиме Національна служба здоров’я України, каже Віктор Колінько.

За допомогою у пошуку лікаря звернувся у центр первинної медико-санітарної допомоги Кропивницького району. Його керівник Валерій Радулов каже, йому підпорядковуються 16 сімейних лікарів. Звільнилася тільки лікарка із Созонівки, якій запропонували роботу у приватній клініці. "Є надія, що ті інтерни, які навчаються у медичних інститутах – закінчать. Одного я вже привозив, показував місце роботи. Але це з серпня. До серпня потрібно протриматися."

У созонівській амбулаторії чотири кімнати. Там зробили ремонт та встановили електричне автономне опалення. Лікар та медсестра, які там працювали, звільнились півтора місяця тому. Нині раз на тиждень із Великої Северинки туди приїжджає фельдшерка Ірина Осадча. "У нас немає навіть електронного кабінету. Все, що я можу – зробити укол, послухати, виписати довідку. Щоб отримати направлення чи рецепт на безкоштовні ліки, потрібен лікар".

У Созонівці живуть три тисячі людей. Місцевій Любові Солодєй 71 рік. Каже, хворіє часто, звернутись за допомогою немає до кого. "Уся Созонівка страждає, тому що нам треба увага, треба лікування. Щоб ми не замовляли таксі за 200 гривень аби дістатися до лікаря. А в лікарнях без направлення не хочуть приймати".

"Наша фельдшерка за законом не має права пролікувати крапельницею, коли немає лікаря", – каже жителька села Созонівка Світлана Сова.

Потребує допомоги лікаря частіше, ніж раз на тиждень, говорить жителька Єлизавета Конкс. "Зараз постійно гіпертонія. Я б прийшла до лікаря, вона б мені добру пораду дала, а так...".

На початок