На що кропивничани витрачають тисячу за вакцинацію

На що кропивничани витрачають тисячу за вакцинацію

На що кропивничани витрачають тисячу за вакцинацію
diia.gov.ua

За три дні у кропивницькій книгарні половина покупців розраховувались віртуальною карткою єПідтримки. За цей час жоден кропивничанин не платив цими грошима у краєзнавчому музеї та музеї мистецтв. На що кропивничани витрачають тисячу за вакцинацію, читайте в матеріалі Суспільного.

Тисячу гривень можна отримати після другої дози вакцинації від коронавірусу. Програма "єПідтримка" діє третій день. Витратити гроші можна впродовж чотирьох місяців на книги, квитки на потяги, в кінотеатрах, театрах, музеях, на концерти та за абонементи у спортзали. Інакше вони повернуться у державний бюджет.

Книжки

Директор з розвитку мережі книгарень Андрій Домаранський говорить, половина відвідувачів, які прийшли в книгарню за останні три дні, розраховувалися грошима з картки єПідтримка. Точну кількість таких покупців не називає. Каже – це комерційна таємниця. "Ми знаємо своїх клієнтів. Помітно, що багато людей опинилися в нашій книгарні вперше. Це теж приємний бонус".

На що кропивничани витрачають тисячу за вакцинацію
Кропивничанин розплачується за книжки віртуальною карткою єПідтримки. Суспільне Кропивницький

Кропивничанин Даніель Форест витратив гроші з єПідтримки на книжки. Купив комікси. Каже, від коронавірусу щепився два місяці тому. "Планував за кордон з’їздити, і треба було для роботи".

Спорт

Керівниця кропивницького велнес-центру Олена Чабан каже, що фінансової підтримки від програми "єПідтримка" поки не відчула. "Наша держава хотіла підтримати підприємців. Але казати, що у нас є дуже великий наплив людей з вулиці, які хочуть на фітнес, то ні. Цього немає. Ну, чекаємо".

На що кропивничани витрачають тисячу за вакцинацію
Керівниця велнес-центру в Кропивницькому Олена Чабан. Суспільне Кропивницький

Відвідувачка центру Інга Ростоцька гроші на віртуальну банківську картку після другого щеплення поки не отримала. "Картку я створила, але грошей там немає ще. Планую на фітнес віддати ці гроші".

Кіно

У кропивницькому кінотеатрі, окрім квитків, відвідувачів запитують, чи можна розплатитися грошима єПідтримки за товари в кафе, розповіла касирка Юлія Бавінова. "Майже кожен другий оплачує квитки цією карткою єПідтримки. У нас на барі великий асортимент продукції, але ця карточка "підтримує" тільки квитки".

На що кропивничани витрачають тисячу за вакцинацію
Кропивничанка купує квитки у кіно. Суспільне Кропивницький

Сергій Пашко планує з родиною витратити гроші у кінотеатрі та книгарні. "Мандрівки не розглядаємо зовсім. Зараз квитки на залізницю до Дніпра або Харкова дорожчі за тисячу, якщо брати усій сім'ї".

Музеї

За три дні з початку реєстрації у краєзнавчому музеї грошима за вакцинацію не розраховувалися. "У нас є термінал. Можливо, люди зайняті, можливо не було нагоди такої", – вважає заступник директора обласного краєзнавчого музею Владислав Колесниченко.

На що кропивничани витрачають тисячу за вакцинацію
Краєзнавчий музей у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

У музеї мистецтв відвідувачі карткою Є-підтримки також не сплачували, говорить науковий співробітник Музею мистецтв Микола Правда. "Ми придбали і встановили термінал. Відвідувач може витратити свої гроші на наші екскурсії чи квитки. Чекаємо першого відвідувача".

На що кропивничани витрачають тисячу за вакцинацію
У Музеї мистецтв придбали термінал. Суспільне Кропивницький

Куди звернутися, якщо не вдається завантажити картку єПідтримки?

У пункті масової вакцинації, що розташований у будівлі міськради, консультант з команди підтримки "Дії" Ілля Скалозуб допомагає завантажити сертифікат людям. "Тим, хто подав заявку, тисяча має прийти протягом десяти днів".

Кропивничанка Тетяна Некрасова говорить, ЄПідтримкою не цікавилась. "Мені якось все одно. Я ж не за тисячу гривень вакцинувалася. А тому, що в мене троє онуків живуть зі мною в хаті. Я сама перехворіла двобічним запаленням легень у травні".

Чи можна отримати тисячу за вакцинацію без смартфону?

71-річна Валентина Чернова цікавиться, чи можна отримати тисячу гривень, якщо немає смартфона. "Вакцинувалася два місяці тому. В мене звичайний телефон. Хотіла б купити ліки".

На що кропивничани витрачають тисячу за вакцинацію
71-річна Валентина Чернова спілкується з консультантом з команди підтримки "Дії". Суспільне Кропивницький

Отримати гроші за програмою єПідтримка без смартфона неможливо, пояснює керівник експертної групи Міністерства цифрової трансформації Денис Іванов. Каже, від початку проєкту з 13 грудня подали три мільйони 900 тисяч заявок з усієї України. "Це спеціальні рахунки в режимі онлайн, а також оплата рахунків в режимі онлайн або NFC Near-Field Communication — технологія бездротового зв'язку, яка дозволяє смартфонам безконтактно оплачувати терміналом на відстані близько 10 сантиметрів., або ПейпасБезконтактна технологія оплати, яка забезпечує швидкі розрахунки.. Якщо картка додана до застосунку банку. Що стосується можливості подати заявку в офлайн режимі, то така можливість буде доступна тільки з 2022 року".

У Кіровоградській області дві дози вакцини від коронавірусу отримали 264 тисячі жителів. Цю інформацію надала головна санітарна лікарка області Надія Оперчук. Скільки з них не мають смартфонів – не відомо.

Що відомо

  • Отримати тисячу гривень власникам зеленого сертифікату вакцинації можна один раз.
  • Міністерство цифрової трансформації працює над тим, щоб у січні люди, яким понад 60 років, могли купити за ці гроші ліки.
На початок