У Львові медики прооперували чоловіка з пухлиною вагою близько 11 кілограмів

У Львові медики прооперували чоловіка з пухлиною вагою близько 11 кілограмів

У Львові медики прооперували чоловіка з пухлиною вагою близько 11 кілограмів
Фото: ТМО №1

У Львові медики прооперували чоловіка з пухлиною вагою близько 11 кілограмів. У 24-річного Святослава з Червонограда пухлину знайшли у заочеревинному просторі. Утвір виявили понад рік тому, однак чоловіка не бралися оперувати у інших медзакладах. Про це розповів керівник центру хірургії ТМО №1 Юрій Шаваров.

24-річний Святослав за фахом поліцейський. Він розповів, як дізнався про пухлину.

"Одного разу просто помітив, що живіт нерівномірний. Я подумав, що це печінка. У мене сестра медик, то ми одразу пішли на УЗД, далі зробили комп'ютерну томографію і почали шукати що це таке. Спершу довго шукали, дійшли, пробували лікувати препаратами, не вийшло, довелося оперувати", — каже Святослав.

Чоловіка доставили до лікарні, що на вулиці Миколайчука, близько двох тижнів тому. Його з Червонограда до Львова привезла швидка із гострим болем живота. У чоловіка була перфорація тонкої кишки та перитоніт (запалення черевини).

"У той ж день у нас була операція. Під час неї виявили, що є розрив тонкої кишки і ураження практично 2/3 тонкої кишки, пухлину величезних розмірів, що займає практично усю черевну порожнину і є ураження правої половини товстої кишки. Вирішено було провести видалення пухлини однією масою з одним блоком з тонкою і товстою кишкою. Залишилося 1,20 тонкої кишки і приблизно десь низхідний відділ товстої кишки, які були між собою ушиті анастомозомАнастомозом також називають штучне сполучення судин або порожнистих органів", — розповів керівник центру хірургії ТМО №1 Юрій Шаваров.

Операція тривала 5 годин. Пацієнту видали 95% пухлини розповів лікар-хірург Сергій Брошко. Видалили високодиференційовану фібросаркомуФібросаркома — злоякісний утвір, виникає із сполучної тканини з абдомінальним фіброматозомФіброматоз – це патологічний процес, під час якого відбувається заміщення нормальної м’язової тканини сполучною. Абдомінальний — той, що стосується черева.

Згодом результат гістологічного дослідження показав: пухлина — злоякісна. Це означає, що попереду у чоловіка тривале лікування.

У ТМО №1 зазначають, що наразі онкологія товстої кишки – другий найрозповсюдженіший різновид пухлин, від якого щороку в світі передчасно помирають приблизно 700 тисяч людей. На початкових етапах хвороба протікає безсимптомно. Тому вчасно діагностувати захворювання можна лише завдяки регулярним плановим медичним обстеженням.

Читайте також: Львівські лікарі прооперували 39-річного чоловіка із тромбом та пухлиною

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Вибір редакції

На початок