"Страх стрільби" Джими та шаленство вболівальників: ключові моменти етапу в Ансі

"Страх стрільби" Джими та шаленство вболівальників: ключові моменти етапу в Ансі

Дайджест ключових подій від Суспільне Спорт.

Останній етап Кубка світу з біатлону в календарному 2021 році відбувся в французькому Ансі. Це перший етап у цій локації з 2020 року, а атмосфера була схожою ще на "допандемійну" - вболівальники були не лише на трибунах, але й в усіх доступних місцях на трасі.

За інформацією організаторів, у неділю на дві гонки прийшло 20 тисяч вболівальників - рекорд з початку пандемії.

За підсумками четвертого етапу коментатор біатлону Олексій Мандзій виділяє основні моменти, якими запам'яталося Ансі. Дивіться дайджест у форматі відео:

Ключові моменти

  • У чоловічій збірній України - боротьба за п'яте місце на Олімпіаді

Основна чоловіча українська команда пропускала цей етап, в Ансі виступали Руслан Ткаленко, Артем Тищенко та Тарас Лесюк. Саме хтось з них, найімовірніше, і стане п'ятим учасником української олімпійської команди.

В Ансі невдало виступив Ткаленко - 108-й результат у спринті (найгірший результат у кар'єрі), а от Лесюк і Тищенко показали фактично однакові результати - відібралися у переслідування, але в обох гонках не набирали очок.

На різдвяно-новорічну паузу Ткаленко, Тищенко та Лесюк поїдуть в Італію на збір до основної команди - рішення про п'ятого учасника олімпійської команди буде прийняте уже в січні.

  • Проблеми Юлії Джими зі стрільбою продовжуються

Юлія Джима в Ансі зробила 35 пострілів - з них 14 промахів. У переслідуванні вона знялася по ходу гонки, масстарт закінчила вогневим рубежем з п'ятьма промахами.

Про проблеми зі стрільбою уже говорив навіть Урош Велепець.

Читайте також: "На даний момент вона боїться стріляти". Урош Велепець – про проблеми Юлії Джими зі стрільбою
  • Найкращі на етапі - французькі чоловіки чи Ельвіра Еберг?

22-річна Еберг здобула свою першу перемогу в кар'єрі, а на наступний день - другу. Вона виграла переслідування та масстарт в притаманному на старті сезону стилі: завдяки швидкости.

Завдяки цим результатам Ельвіра закінчила рік на другому місці в загальному заліку. А також стала наймолодшою переможницею гонки на Кубку світу з лютого 2018 - тоді її старша сестра, Ганна Еберг, виграла золото Олімпіади в індивідуальній гонці.

А у чоловіків Кантен Фійон Майє та Емільєн Жаклєн зупинили домінування Йоганнеса Бьо в Ансі. Французи виграли по одному старту на домашній трасі, обидва фінішували з прапором і саме вони вдвох закінчили рік на 1-2 місці у загальному заліку.

  • Як виглядає топ-5 загального заліку Кубка світу

Зміна лідерів відбулася на третьому етапі - лідерство собі повернув швед Себастьян Самульессон, а у жінок Марте Олсбю Ройзеланн пішла у невеликий відрив. Також у топ-3 жіночого заліку ідуть одразу дві білоруски - Ганна Сола та Дінара Алімбєкова.

  • Топ-5 чоловічого загального заліку: 1. Жаклен (Франція) - 371, 2. Фійон-Майє (Франція) - 369, 3. Крістіансен (Норвегія) - 347, 4. Самуельссон (Швеція) - 344, 5. Латипов (Росія) - 336
  • Топ-5 жіночого загального заліку: 1. Олсбю Ройзеланн (Норвегія) - 417 очок, 2. Е. Еберг (Швеція) - 387, 3. Алімбекова (Білорусь) - 327, 4. Гаузер (Австрія) - 321, 5. Сола (Білорусь) - 320
Читайте також: Розклад біатлону 2021/22: календар усіх стартів Кубка світу та Олімпіади-2022
На початок