Покарання за публічне заперечення збройної агресії РФ. Які штрафи пропонує уряд

Покарання за публічне заперечення збройної агресії РФ. Які штрафи пропонує уряд

Покарання за публічне заперечення збройної агресії РФ. Які штрафи пропонує уряд
Суспільне. Дніпро

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній раді законопроєкти щодо встановлення відповідальності за публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України. Тексти відповідних законопроєктів №6435 і №6436 оприлюднені на сайті парламенту.

Проєкт закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання публічного заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України та спроб легалізувати та легітимізувати анексію частини території України протиправним діянням (№6435 )”, зокрема, визначає, які саме дії слід вважати протиправними.

Які саме дії пропонується визнати протиправними

Йдеться про публічне заперечення іноземними та вітчизняними публічними діячами, людьми, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, політично значущими персонами збройної агресії Російської Федерації проти України. А також — тимчасової окупації Росією територій України і спроб Росії легітимізувати анексію тимчасово окупованої території.

Це визнається наругою над жертвами розв'язаної агресії РФ проти України і приниженням гідності українського народу. Документом пропонується встановити, що зазначені дії є протиправним.

Публічним запереченням збройної агресії РФ проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України уряд пропонує визнати принаймні одне відкрите звернення до більш ніж однієї особи, в якому висловлюється будь-яке письмове зазначення та/або графічне зображення тимчасово окупованого Криму та міста Севастополя в межах державного кордону іноземної держави або як окремого територіального суб’єкта поза межами державного кордону України.

Проєкт закону також визначає основні шляхи, якими здійснюються публічні заперечення. Це преса, радіо, телебачення чи інші засоби масової інформації. Також йдеться про інтернет, публічні виступи, демонстрацію у громадських місцях плакатів і гасел. Йдеться також про поширення листівок чи інших друкованих матеріалів.

Які штрафи пропонуються

Проєкт закону “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України та спроб легалізувати та легітимізувати анексію частини території України (№6436)” пропонує запровадити штрафи за публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації РФ територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, спроб Росії легалізувати та легітимізувати анексію тимчасово окупованої території України.

Заперечення агресії РФ передбачає штраф у розмірі від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це від 17 тисяч гривень до 34 тисяч гривень.

Якщо людина повторно упродовж року знову заперечить факт російської агресії, її оштрафують на суму від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це від 34 тисяч гривень до 51 тисячі гривень.

Що відомо

  • Кабмін пропонує запровадити адміністративну відповідальність за публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України та спроб легалізувати та легітимізувати анексію частини території України. Відповідний пакет із двох проєктів законів розглянули та ухвалили на засіданні уряду у четвер, 9 грудня.
  • 26 лютого 2014 у Криму масово з'явилися російські військові. Вони називали себе "зеленими чоловічками", а офіційна влада РФ спростовувала, що анексує півострів.
  • Росія в березні 2014 року після окупації Кримського півострова, почала дестабілізацію ситуації на Донбасі.
  • Бойові дії в Луганській і Донецькій областях тривають з середини квітня 2014 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок