Штрафи до 51 тисячі гривень. Уряд пропонує карати публічне заперечення агресії РФ проти України

Штрафи до 51 тисячі гривень. Уряд пропонує карати публічне заперечення агресії РФ проти України

Штрафи до 51 тисячі гривень. Уряд пропонує карати публічне заперечення агресії РФ проти України
Вказівник направлення, фото: УНІАН

Кабмін пропонує запровадити адміністративну відповідальність за публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України та спроб легалізувати та легітимізувати анексію частини території України. Відповідний пакет із двох проєктів законів розглянули та ухвалили на засіданні уряду у четвер, 9 грудня. Далі проєкти законів направлять до Верховної ради.

Йдеться про внесення відповідних змін до законів і Кодексу про адміністративні правопорушення, повідомив на засіданні уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Публічним запереченням російської агресії автори законопроєктів називають хоча б одне відкрите звернення до більш ніж однієї особи, в якому висловлюється будь-яке письмове або графічне зображення Криму чи Донбасу російським або як окремого територіального суб'єкта.

"Не можна погодитися з тим, що публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації та спроб Росії легалізувати і легітимізувати анексію Криму до цього часу не визнане протиправним", — йдеться у документі.

Автори зазначають, як і факти публічного використання георгіївської стрічки у пропагандистських цілях, такі публічні заперечення становлять, серед іншого суспільну небезпеку та мають провокативний характер. Під "запереченням", пропонується розуміти невизнання існування, значення, доцільності чого-небудь.

Тобто, публічне заперечення національними ла іноземними публічними діячами, особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, політично значущими особами, збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації територій України, слід розцінювати як заклик до певних дій, спрямованих безпосередньо на формування у кінцевого адресата бажання посягати на громадський порядок і розпалювати ворожнечу, сприяти веденню Російською Федерацією агресивної війни проти України.

За такі протиправні дії уряд хоче накладати штраф у розмірі від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів. Це від 17 до 34 тисяч гривень. Якщо публічне заперечення агресії РФ буде повторно протягом року — штраф становитиме від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів. Сума штрафу становитиме від 34 до 51 тисячі гривень.

Уряд пропонує карати за публічне заперечення агресії РФ проти України
materialy.kmu.gov.ua

Уряд пропонує карати за публічне заперечення агресії РФ проти України
materialy.kmu.gov.ua

Суб'єктами правопорушень є національні та іноземні публічні діячі, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, політично значущі особи.

Що відомо

  • 26 лютого 2014 у Криму масово з'явилися російські військові. Вони називали себе "зеленими чоловічками", а офіційна влада РФ спростовувала, що анексує півострів.
  • Росія в березні 2014 року після окупації Кримського півострова, почала дестабілізацію ситуації на Донбасі.
  • Бойові дії в Луганській і Донецькій областях тривають з середини квітня 2014 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок