У Кропивницькому ветклініка прихистила кролика, морських свинок та черепах. Де господарі тварин

У Кропивницькому ветклініка прихистила кролика, морських свинок та черепах. Де господарі тварин

У Кропивницькому ветклініка прихистила кролика, морських свинок та черепах. Де господарі тварин
Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому працівники ветеринарної клініки прихистили кроля, двох морських свинок та шістьох черепах, які лишились без домівки. До цього тварини мешкали у живому куточку, ними опікувались студенти та викладачі педагогічного університету. Суспільне дізнавалось, де господарі тварин та що з ними буде далі.

Тварини мешкають у клініці тиждень. Приміщення, де вони жили до цього, закрили, розповідає ветеринарна лікарка Антоніна Кагірова.

"Тварини, які лишились там, стали не потрібні. Їх нікому було годувати, бо працівників вже не було. У приміщенні стало холодно і вони могли там загинути. Тому ми погодились їх забрати. Свинки схудли, у них була брудна шерсть, але вони здорові".

тварини
Суспільне Кропивницький

У клініку з живого куточка потрапили шість черепах – чотири прісноводні, дві – червоновухі. Всі здорові, каже лікарка.

"Ми вирішили, що до весни будемо їх годувати, а тоді випустимо в річку. А дві червоновухі черепахи, які завезені, в нашій природі не виживуть, для них ми шукаємо добрих господарів".

тварини
Суспільне Кропивницький

Декоративний кролик з живого куточка травмований, говорить лікарка. Він потрапив до поліклініки з викривленою головою.

"Він, мабуть, жив у невеликій клітці, не отримував хорошого харчування і через це з'явилось викривлення. Але точно ми зможемо сказати це після повного обстеження. Ми хочемо зробити тварині магнітно-резонансну томографію, нині збираємо на це гроші".

До того, як потрапити в клініку, тваринами опікувались студенти та викладачі педагогічного університету. Про те, що вони в клініці, не знав, каже виконувач обов’язків завідувача кафедри біології Олександр Гулай. Пояснює, тварин не було де розмістити через переїзд кафедри.

"Оскільки корпус не опалюється, не було, де їх розмістити. Ми запропонували співробітникам і студентам забрати їх на перетримку до себе додому за бажанням. Деякі працівники, коли зрозуміли, що не можуть створити їм відповідні умови, звернулись до ветлікарні, але нам про це не повідомили".

тварини
Суспільне Кропивницький

За словами Олександра Гулая, кролику – п'ять років. "Жив один на площі пів квадратних метра, цього місця йому було цілком достатньо".

Всі тварини – домашні, декоративні, сільськогосподарські – мають проживати в належних умовах, сказала юристка Богдана Стоян. "І якщо цей кролик був у клітці, яка не відповідала його розмірам, то це вважається жорстоким поводженням. Якщо тварина травмувалася через людину, через неправильні її дії, то це також жорстоке поводження. Якщо представники зоомагазину чи живого куточка звернулися до клініки, то вони молодці".

За жорстоке поводження з тваринами передбачена відповідальність – від штрафу – три тисячі 400 гривень до позбавлення волі до восьми років.

Олександр Гулай сказав, що витрати на утримання тварин у клініці він візьме на себе. Заберуть їх назад в університет після ремонту приміщення.

На початок