Чи знімемо ми в 2022 році маски. Відповідає МОЗ

Чи знімемо ми в 2022 році маски. Відповідає МОЗ

Ексклюзивно
Чи знімемо ми в 2022 році маски. Відповідає МОЗ
з відкритих джерел

У 2022 році в Україні навряд чи буде скасоване обов’язкове носіння масок, але в разі вакцинації проти коронавірусу переважної більшості (70%) населення деякі COVID-обмеження можуть бути пом’якшені.

Про це в інтерв’ю Суспільному повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Маска захищає і від звичайних респіраторних вірусних інфекцій, тому взимку, особливо коли ми перебуваємо не в вентильованих приміщеннях, у замкнених приміщеннях на своїх офісних робочих місцях із зачиненими вікнами, носіння масок також захищає від звичайного грипу, який також циркулює в Україні", – сказав він.

На думку Кузіна, у 2022 році вимоги обов’язково носити маски в громадських місцях, дотримуватися соціальної дистанції та обробляти руки збережуться, "оскільки це профілактичні протиепідемічні заходи".

"Але я щиро вірю в те, що Україна зможе вакцинувати 70% своїх громадян, і ми зможемо вже не хвилювати щодо наступних хвиль, і все ж таки застосовувати більш м'які карантинні обмеження, щоб не гальмувати бізнес, звичайне життя і проведення масових заходів", – додав головний санлікар.

Повну версію інтерв'ю читайте незабаром на Суспільне. Новини.

Зараз в Україні відсутність маски в громадському місці тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 грн до 255 гривень.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок