Дніпровські студенти винайшли «розумну» крапельницю

Дніпровські студенти винайшли «розумну» крапельницю

Дніпровські студенти винайшли «розумну» крапельницю
Суспільне Дніпро

Студенти з Дніпра розробили пристрій, що може полегшити процес внутрішньовенного крапельного введення ліків, прилад слідкує за об’ємом препаратів і швидкістю крапання. Про винахід студентів та про думку лікарів щодо нього розповіли кореспонденти Суспільного.

Розумна крапельниця або Infusion Light –це винахід студентів на базі Інжинірингової школи. Проєкт створили у 2019 році. Спочатку в команді розробників були й студенти-медики, нині команда складається з 4 людей, які не пов'язані з медициною. Вони розробили цей пристрій, аби допомогти медичним сестрам у реанімаціях.

"Розумна" крапельниця
Суспільне Дніпро

За словами керівника проєкту Сергія Пославського, система складається з приладу, який одягається на крапельницю, це фактично безпровідні оптичні датчики, які рахують і передають дані на сервер. Невеликий сервер будуть встановлювати окремо для кожної лікарні, у кожну палату встановлять блютуз маячки, які дозволять приладам визначати місцезнаходження.

Як розповідає розробник мобільного додатку Георгій Стригун: додаток є невід’ємною частиною розробки. Саме на нього надходить сигнал медсестрі про зміни в інфузіях.Повільне вливання речовин у вену

«Коли медсестра ставить наш пристрій на крапельницю, він автоматично з’являється в системі й вона бачить його у додатку в списку інфузій. Вона може більше нічого не робити, вона буде бачити викрапаний об’єм та скільки часу триває крапельниця. Буде ще краще, якщо вона виставить необхідний об’єм і час, тоді зможе отримувати сповіщення, якщо швидкість буде виходити за межі допустимого або крапельниця закінчується», - каже розробник додатку.

Коли закінчується інфузія, прилад може змінювати колір екрану: із зеленого на червоний.

Керівник проєкту зазначає: коли консультувались щодо ідеї розробки з практикуючими медсестрами та лікарями, то підтвердили гіпотезу, що такий прилад потрібен і він дійсно буде затребуваний.

Лікарка-анестезіологиня Світлана Дудкіна працює у відділенні нейрореанімації лікарні Мечникова, каже: винахід студентів дійсно корисний.

«Дуже зручно, що на одному екрані можна побачити всі системи, які ставила медична сестра, щоб зекономити час та не бігти по палатах. А так, можна чітко знати, в яку палату потрібно зайти та в який момент», - розповідає лікарка.

Нині клінічні випробування призупинили.

Як каже Сергій Пославський: потрібно мати сертифікацію на пристрій. Прилад не інвазійний та ніяк не впливає на процеси інфузії, лише моніторить їх. Потрібно отримати сертифікат про те, що прилад не потребує сертифікації.

«Коли буде отримано сертифікат, ми зможемо запропонувати провести дослідження, як на пацієнтах нейрореанімаціїї, так і в лінійних відділеннях», - зазначає лікарка.

Зараз команда розробників «розумної крапельниці» створила 5 таких приладів. Корпуси для них виготовляють за фотополімеру на 3D принтері. Надалі планують зробити партію приладів, що передадуть безкоштовно лікарням міста.

Читайте також

  • Студенти з Дніпра винайшли пристрій, що рятує велосипед від крадіжок

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок