Суд ЄС зобов’язав визнавати сім’ями одностатеві пари, якщо це зробила хоча б одна з країн-членів

Суд ЄС зобов’язав визнавати сім’ями одностатеві пари, якщо це зробила хоча б одна з країн-членів

Суд ЄС зобов’язав визнавати сім’ями одностатеві пари, якщо це зробила хоча б одна з країн-членів
Lego

Суд Європейського Союзу 14 грудня зобов’язав усі 27 держави-члени визнавати батьківство над дитиною в одностатевій парі, якщо це робить хоча б одна країна в ЄС. Суд обґрунтував це необхідністю забезпечити свободу пересування дитини територією Євросоюзу.

Суд ЄС розглядав справу одностатевої пари – громадянки Болгарії Каліни Іванової та громадянки Великої Британії Джейн ДжонсЇхні імена змінені., яка народилася в Гібралтарі, у яких у 2019 році в Іспанії народилася донька Сара. Згідно із законодавством Іспанії, Сара не могла стати громадянкою країни, бо її мами не мали іспанського громадянства. Британське громадянство дитина теж не могла мати, бо нащадки уродженців Гібралтару його не успадковують.

Як наслідок Іванова й Джонс звернулися до влади Болгарії, щоб та зареєструвала громадянство Сари. Країна не визнає одностатеві пари на законодавчому рівні, тому відмовила жінкам зі словами, що в дитини не може бути двох мам. Це поставило Сару під загрозу відсутності громадянства взагалі. Через це дівчинка не може виїхати з Іспанії, де народилася, і не має там права на освіту, медицину чи соціальний захист.

Іванова і Джонс подали до суду в Болгарії на рішення влади. Там передали справу до Суду ЄС, оскільки йшлося про тлумачення Договору про ЄС і Хартії основоположних прав ЄС. Суд ухвалив, що ситуація із Сарою суперечить статтям 7 і 24 Хартії, й дівчинку не можна позбавляти відносин з одним із батьків лише через те, що вони одної статі.

"Ми приємно вражені рішенням і вже не можемо дочекатися, щоб Сара отримала документи й змогла вперше за два роки побачити наших рідних. Для нас важливо бути сім’єю не лише в Іспанії, а й у будь-якій країні Європи. І нарешті це може статися. Це довгоочікуваний крок уперед не лише для нас, а й для всіх ЛГБТ-сімей у Болгарії та Європі", – заявили батьки.

Читайте також

Європарламент оголосив ЄС "зоною свободи ЛГБТ". У чому причина

Страшно триматися за руки. 40% представників ЛГБТ стикалися з цькуванням у Європі

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок