У Києві за останні два місяці проти COVID-19 вакцинували 13 624 дітей віком від 12 до 17 років. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Міністерство охорони здоров’я у жовтні рекомендувало щепити проти COVID-19 дітей від 12 до 17 років, які не належать до групи ризику тяжкого перебігу цієї хвороби, пояснила чиновниця. Відтоді у столиці повний цикл щеплення отримали 5 737 дітей, а першою дозою вакциновані 7887.
Старостенко сказала, що рекомендовано вакцинувати проти COVID-19 тих підлітків, які мають усі передбачені Національним календарем вакцинації обов’язкові щеплення.
“Якщо ж дитина не має всіх обов’язкових профілактичних щеплень, передбачених для її віку, та не має протипоказань, вона повинна спочатку зробити їх, а потім – щепитися проти COVID-19”, – сказала чиновниця.
За словами Ганни Старостенко, Київ – нині єдиний регіон в Україні, який досяг базового показника серед дітей до 1 року майже за всіма вакцинаціями у календарі профілактичних щеплень.
Також місто на першому місці з вакцинації від кору, краснухи, паротиту, поліомієліту, гемофільної інфекції, а також із вакцинації дорослого населення від дифтерії. При цьому базовий показник за 10 місяців становить 80%, пояснила посадовиця.
Дітей віком від 12 років вакцинують препаратом Comirnaty від Pfizer/BioNTech. Для них цю вакцину використовують за тією ж схемою, що і для дорослих, — дві дози по 0,3 мл з інтервалом у 21-28 діб.
До Національного календаря щеплень входять 10 вакцинокерованих інфекцій: дифтерія, поліомієліт, кір, краснуха, паротит, гепатит В, гемофільна інфекція та туберкульоз.
Найбільшу кількість вакцин людина отримує саме у дитинстві. Дорослі мають ревакцинуватися від дифтерії й правця кожні 10 років.
Що відомо
- Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики порадила Міністерству охорони здоров'я дозволити в Україні щепити від коронавірусу дітей від 12 років.
- Європейський регулятор рекомендує вакцину Pfizer для дітей 5-11 років.
Читайте також: Чому з’являються нові штами коронавірусу та чи вакцинувати 7-річних дітей – пояснює інфекціоніст
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!