"Сім головних акцентів". Голова Кіровоградської облради звітував про рік роботи на посаді

"Сім головних акцентів". Голова Кіровоградської облради звітував про рік роботи на посаді

"Сім головних акцентів". Голова Кіровоградської облради звітував про рік роботи на посаді
Колаж - Суспільне:Кропивницький

14 грудня голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга звітував про рік роботи на посаді. У своєму звіті він зосередився на семи пунктах, про які розповів під час свого виступу. Про що саме говорив Сергій Шульга та як він оцінює свою роботу – в огляді Суспільного.

Сергій Шульга увійшов до Кіровоградської обласної ради восьмого скликання як депутат від політичної партії ”Слуга народу”. Йому – 49 років, має дві вищих освіти – педагогічну та юридичну. У 2014 році очолював обласне управління Служби безпеки України. Головою облради його обрали в грудні 2020 року.

Акцент №1: ”Прозорий менеджмент”

Сергій Шульга розповів, що на початку його роботи на посаді голови облради 39 комунальних закладів з 97, підпорядкованих обласній раді, очолювали виконувачі обов’язків директора: ”Це освіта, медицина, ”Дніпро-Кіровоград” та інші. Деякі керівники були виконувачами обов’язків по три-чотири роки, не призначались. Нам вдалось провести конкурси, знайти людей. 27 людей ми вже призначили”.

До перевірки психіатричної лікарні залучать поліцію

За матеріалами службової перевірки обласної психіатричної лікарні Кіровоградська облрада звернеться в поліцію. Про це під час звіту сказав Сергій Шульга. Розповів, що під час перевірки знайшли зловживання не на один мільйон гривень. Конкретну суму не назвав. Службове розслідування розпочалося 18 жовтня. Керівника лікарні Олександра Тарасенка відсторонили від виконання обов’язків.

Акцент №2: ”Доступна влада”

Голова облради сказав: щомісяця, за попереднім записом, проводить зустрічі з жителями області, започаткував виїзні зустрічі в громадах: ”Я – відкритий. Також я є в усіх соціальних мережах”.

Акцент №3: ”Спільна робота всіх громад”

Зі слів Сергія Шульги, за рік облрада налагодила роботу з усіма територіальними громадами регіону: ”Хочу презентувати ініціативу. Думаю, її підтримують громади. Це створення муніципальної ліги. Бо громади залишились з собою наодинці. Плануємо створити грантову програму, в рамках якої відбуватиметься конкурс проєктів з громад. Кращі три плануємо частково фінансувати”.

Акцент №4: ”Кіровоградщина – туристичний регіон”

За словами голови облради, першим кроком в цьому напрямку стало визначення ”туристичних магнітів” регіону: ” Але до цих туристичних магнітів ще треба доїхати. Тому, думаю, коли розроблятимемо програму місцевих доріг, врахуємо їх”.

Акцент №5: ”Інвестиції – це не лише економіка”

Сергій Шульга розповів про зустрічі з послами Словаччини і Туреччини, які відбулися 2021 року: ”Ми домовлялись не тільки про економічний розвиток, а й за культурний, молодіжний обмін, студентський”.

Читайте також: Міський голова Кропивницького Андрій Райкович відзвітував про рік роботи на посаді.

Акцент №6: ”Підтримка обдарованих дітей і молоді”

Голова обласної ради сказав про дві свої ініціативи, які почнуть втілювати 2022 року: ”Найкращому студенту особисто, зі своєї зарплати, готовий платити стипендію. З січня ми це розпочнемо робити. А найактивнішого студента, який займається громадською діяльністю, готовий взяти своїм радником на громадських засадах – для розвитку молодіжного руху”.

Акцент №7: ”Патріотичне виховання”

Сергій Шульга назвав пріоритетом у роботі в цьому напрямку створення ”Книги пам’яті”: ”Спілкуючись з матерями загиблих, волонтерами, військовими, зрозумів, що ця книга, яка буде не художнім твором, а документальним, з прописаними в ній історіями наших загиблих військових, може бути використана для патріотичного виховання”.

Що казали інші депутати облради

Депутат обласної ради Олександр Чорноіваненко – представник найбільшої депутатської фракції в облраді – Всеукраїнського об’єднання ”Батьківщина”, голова обласної ради попереднього скликання. Він роботу нинішнього голови обласної ради протягом 2021 року оцінив так: ”Безумовно, виконується і бюджет, і ті програми, які були намічені в цьому бюджеті. Але ми розуміємо, що життя змінюється, ви знаєте про підвищення тарифів. Рік – це малий термін, щоб оцінити роботу депутатського корпусу. Тому що деякі депутати тільки вчаться працювати. Всі депутати обласні працюють на громадських засадах. Тому після звіту голови облради, думаю, буде багато питань, серед іншого, і до роботи апарату ради в частині допомоги депутатському корпусу”.

Найбільшим досягненням облради за рік вважає ухвалення бюджету депутат облради від ”Європейської солідарності”, голова бюджетної комісії ради Сергій Коваленко: ”Це найголовніший фінансовий документ області”.

Відомості з декларації Сергія Шульги

  • У декларації про доходи за 2020 рік Сергій Шульга вказав 30888 гривень зарплати за основним місцем роботи, отриману з грудня 2020-го по лютий 2021 року. З інших доходів за рік – 132 тисячі гривень пенсії та майже 3,5 мільйони гривень доходу від підприємницької діяльності.
  • З готівки Сергій Шульга задекларував 700 тисяч гривень і 80 тисяч американських доларів своїх особистих грошей, 20 тисяч євро і 40 тисяч доларів дружини.
  • З нерухомого майна Сергій Шульга має квартиру у місті Дніпро та земельні ділянки у колишньому Знам’янському районі (нині – Кропивницький район – ред). Дружина володіє будинком, квартирою та земельними ділянками у Кропивницькому та колишньому Світловодському районі (нині – Олександрійський район – ред.).

Вибір редакції

На початок