21 протокол виписали муніципали за відсутність погодження вивіски на закладах Ужгорода

21 протокол виписали муніципали за відсутність погодження вивіски на закладах Ужгорода

21 протокол виписали муніципали за відсутність погодження вивіски на закладах Ужгорода Суспільне Закарпаття

21 адміністративний протокол виписала муніципальна поліція Ужгорода з 8 грудня підприємцям міста за відсутність погодження вивіски на їхніх закладі. Про це нині повідомив завідувач сектору елементів благоустрою та демонтажу Андріан Курило.

За його словами, 8 листопада муніципали зробили моніторинг вивісок у місті й ФОПи мали 30 днів, щоб отримати технічний паспорт для своїх вивісок, якщо його не було. Сьогодні муніципальна поліція інспектувала центр Ужгорода – вулиці Волошина та Корзо. 14 грудня перевірили 4 заклади.

21 протокол виписали муніципали за відсутність погодження вивіски на закладах УжгородаСуспільне Закарпаття

Почали перевірку муніципальні поліцейські з вулиці Волошина та Корзо. У першому закладі завідувач сектору елементів благоустрою та демонтажу Андріан Курило залишив повідомлення для підприємця. На місці його не було, – сказала працівниця, яка не представилася.

"Це я дав повідомлення, якщо він (підприємець) не з’явиться і не буде вчиняти ніяких дій його вивіска буде подана на демонтаж. – пояснив Андріан Курило. — Припис 9 листопада був складений".

21 протокол виписали муніципали за відсутність погодження вивіски на закладах УжгородаСуспільне Закарпаття

Таке ж повідомлення завсектору залишив підприємцю у магазині одягу, там власника теж не було. Після пішов у взуттєвий магазин та аптеку, де за словами Андріана Курила, технічні паспорти є, але їх не надали й не поставили в куток споживача.

"Ні в одного з чотирьох об’єктів техпаспорт ми не побачили, — сказав він. — Так як у нас є в базі два з цих об’єктів, я знаю, що в двох технічні паспорти є й діючі. У двох технічні паспорти відсутні. В першого об’єкта техпаспорт був відсутній і там був виписаний припис. Термін дії припису збіг. Ми йому дали п’ятиденний термін звернутися до нас. Якщо не звернеться і буде неможливо скласти на нього протокол, то його вивіска буде подана на демонтаж".

21 протокол виписали муніципали за відсутність погодження вивіски на закладах УжгородаСуспільне Закарпаття

Щоб отримати дозвіл на вивіску підприємці мають звернутися в ЦНАП. За словами головного архітектора міста Олега Боршовського, магазин, наприклад, має мати не більше 2 вивісок.

"Має бути технічний паспорт вивіски, які погоджуються відповідно порядку в архітектурі, — пояснив він. — Якщо в центральній частині воно ще проходить через орган охорони культурної спадщини. Якщо коротенько говорити про центральну частину міста, там є певні вимоги. Щодо освітлення вивіски, що заборонено. Сама площа вивіски має не перевищувати 0,5 квадратних метрів. Гама кольорів, щоб вписувалася в саме архітектурне середовище. За тиждень ми розглянули близько 100 паспортів. Відмовили близько 30".

Адмінкомісія, за словами Андріана Курила, визначає суму штрафу для підприємця. Мінімальна 850 гривень, максимальна – 1 700. З 8 грудня 9 підприємців демонтували вивіски на своїх закладах.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди